Siemens WT47Y481PL - suszarka, która sama się czyści

Siemens WT47Y481PL - suszarka, która sama się czyści

Siemens WT47Y481PL - suszarka, która sama się czyści
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.09.2013 12:28

Najnowszy model WT47Y481PL z serii iQ800T automatycznie ustala czas suszenie, a także sam się czyści i jest o 60 procent bardziej energooszczędny w porównaniu do klasy efektywności energetycznej A. Suszarka, którą będzie można połączyć z pralką tej samej serii, poszerzyła ofertę jesiennych nowości marki Siemens.

Po wybraniu odpowiedniego programu suszenia, w środku urządzenia wzrasta temperatura, a wilgoć z prania zmienia się w parę wodną. Woda, już jako para wodna, wydostaje się z bębna przez specjalny przewód i trafia na zimny wymiennik ciepła. W efekcie gorąca para ponownie ulega skropleniu i spływa po wymienniku ciepła, skąd jest odprowadzana do osobnego zbiornika. Powstałe wtedy suche powietrze ponownie jest ogrzewane i znów wraca do bębna.

W najnowszych suszarkach iQ80. za chłodzenie wnętrza suszarki odpowiada pompa ciepła. Dzięki niej suszarka chłodzi parę w jej wnętrzu powietrzem z zewnątrz urządzenia – woda skrapla się dokładnie tak samo, ale dzięki nowej technologii urządzenie zużywa o 60 procent mniej energii w porównaniu z innymi suszarkami w klasie efektywności energetycznej A. Urządzenie Siemensa posiada samoczyszczący się wymiennik ciepła. Dzięki niemu suszarka sama się przepłukuje podczas każdego cyklu suszenia.

W swoich urządzeniach Siemens stosuje technologię iSensoric - czujniki mierzą ile prania jest w środku, dostosowując cykle prania i suszenia. Nowy model suszarki wyróżnia sensor autoDry badający stopień wilgotności ubrań. Czujnik ten definiuje odpowiedni czas suszenia, a przy tym ma zapobiegać przegrzewaniu urządzenia i przesuszaniu ubrań. Suszarka sama rozpozna kiedy pranie będzie suche i skończy program.

Wszystkie programy i funkcje suszarki marki Siemens obsługiwane są za pomocą wyświetlacza TFT. Istnieje możliwość łączenia suszarki z pralką, ustawiając urządzenia kolumnowo –. jedna na drugiej.

Model WT47Y781PL z serii iQ800 - cena: 4499 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)