Siemens blueTherm WT46W563BY - suszarka, która czyści się sama

Siemens blueTherm WT46W563BY - suszarka, która czyści się sama

Siemens blueTherm WT46W563BY - suszarka, która czyści się sama
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.01.2013 14:18

Suszarka Siemens WT46W563BY wyposażona jest w pompę ciepła blueTherm i zużywa 50 procent energii mniej niż wymaga tego limit określony dla sprzętu w klasie efektywności energetycznej A. Dodatkowo sama czyści swój kondensator kilkakrotnie podczas procesu suszenia.

Jak sama nazwa wskazuje, każda suszarka kondensacyjna jest wyposażona w kondensator, który - aby utrzymać zużycie energii na stałym niskim poziomie - musi być maksymalnie czysty, ponieważ zanieczyszczony kondensator to spadek efektywności energetycznej o kilka klas. Standardem jest stosowanie zestawów filtrów, wymagających regularnego czyszczenia, natomiast Siemens proponuje inne rozwiązanie - samoczyszczący kondensator. W każdym cyklu suszenia kondensator ten sam się przepłukuje wodą pochodzącą z suszonej bielizny.

Suszarka kondensacyjna blueTherm marki Siemens do całkowitego wysuszenia 7 kg bawełny, odwirowanej uprzednio z prędkością 140. obrotów na minutę, potrzebuje 1,45 kWh energii i 128 minut.

Bęben z systemem softDry ma eliminować wahania temperatury i utrzymywać strumień powietrza na stałym poziomie. Suszarka posiada sporo programów, np. ze specjalną funkcją "outdoor", która ubrania takie jak kurtki sportowe czy kombinezony narciarskie suszy bardziej ostrożnie. Utrzymywana na stale niskim poziomie temperatura pozwala na suszenie różnego typu odzieży. Natomiast program super4. ma umożliwiać wysuszenie ubrań w niespełna trzy kwadranse.

Podstawowe dane urządzenia:

- nazwa produktu: Suszarka kondensacyjna Siemens blueTherm
- symbol: WT46W563BY
- efektywność energetyczna: Klasa A (-50%)
- prędkość wirowania: 1400/128 obr./min
- pojemność: 7 kg
- cena: ok. 2900 złotych

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)