Scout RX1: robot-odkurzacz Miele

Scout RX1: robot-odkurzacz Miele

Scout RX1: robot-odkurzacz Miele
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.05.2014 11:21

Miele Scout RX1 to automatyczny odkurzacz - robot, który może nas wyręczyć przy sprzątaniu podłóg i dywanów. Robot wyposażony został w inteligentny system skanujący, który sprawia, że urządzenie "uczy" się swojego miejsca pracy i poznaje wszystkie zakamarki mieszkania.

Smart Navigation System, bo o nim mowa, to "oczy" Scout RX1. Dzięki współpracy kamery, sensorów i oprogramowania Scout RX1 precyzyjnie porusza się po terenie domu. System umożliwia skanowanie czyszczonych powierzchni, co pozwala mu na dotarcie do wszystkich miejsc, gdzie może zalegać kurz. Robot wybiera równoległe trasy, zamiast losowego przemierzania pokoju.

Scout RX1 posiada kamerę cyfrową, która mapuje powierzchnię pokoju kilka razy na minutę i umożliwia urządzeniu dokładne oczyszczenie trudnodostępnych miejsc bez pozostawienia luk. Robot posiada 7 sensorów podczerwieni, które skanują przestrzeń w promieniu 18. stopni. Mają one na celu zapobieganie kolizjom robota z meblami, czy innymi przeszkodami, zatrzymując go w odpowiednim momencie. Sam odkurzacz potrafi natomiast pokonać przeszkody do 2 cm wysokości.

Aby praca urządzenia była efektywna, zastosowano w nim dodatkowo Tripple Cleaning System. Dwie obracające się boczne szczotki namierzają trudne do wykrycia przestrzenie znajdujące się wzdłuż ścian i mebli, zasysając brud do pojemnika na zanieczyszczenia z pomocą obracającego się wałka szczotkowego. O higienę dba dwuwarstwowy filtr Air Clean.

Urządzenie posiada 4 programy sprzątania: Auto, Corner, Turbo i Spot. Każdy z nich ma odmienną charakterystykę i pozwala na dopasowanie parametrów pracy w odniesieniu do czasu i zasięgu. Program Auto, jako podstawowy, kieruje urządzenie po wszystkich pomieszczeniach, zaś w trybie Spot oczyszczana jest przestrzeń nie większa niż 1,8 m2. W trybie Corner wszystkie pokoje są najpierw czyszczone w trybie Auto, a w drodze powrotnej do stacji ładowania robot czyści również przestrzenie w narożnikach. W trybie Turbo sprzątanie jest krótsze o połowę niż w trybie Auto. Zarówno tryb jak i czas rozpoczęcia sprzątania można dokładnie zaprogramować poprzez przyciski na urządzeniu lub za pomocą pilota.

Wbudowana bateria litowo-jonowa pozwala na wysprzątanie do 15. m2 powierzchni na jednym ładowaniu, co zajmuje robotowi mniej więcej 120 minut (w trybie Auto). Tu jednak warto zaznaczyć, że wspomniana powierzchnia to nie kres możliwości urządzenia. Podczas czyszczenia większych obszarów, robot samodzielnie powraca do stacji ładowania, gdy potrzebuje zastrzyku dodatkowej energii. Gdy akumulatory Scout RX1 są już pełne, urządzenie wraca dokładnie do tego miejsca, gdzie przerwało swoją pracę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)