"Scalebound" może trafić na Nintendo Switch. Nintendo przejmie grę od Microsoftu?

"Scalebound" może trafić na Nintendo Switch. Nintendo przejmie grę od Microsoftu?19.02.2019 12:00
"Scalebound" może trafić na Nintendo Switch. Nintendo przejmie grę od Microsoftu?
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | InspiredImages

Na "Scalebound" czekali właściciele Xbox One. Microsoft grę jednak skasował. Teraz pomocną dłoń wyciąga Nintendo, które może wypuścić grę na Nintendo Switch.

Dziwny świat fantasy, wielkie smoki, charakterystyczny bohater -fani japońskich gier już tym byli kupieni, tym bardziej że za "Scalebound" stali twórcy z Platinum Games. Czyli autorzy świetnej serii "Bayonetta".

"Scalebound": skoro nie Xbox One i Microsoft, to Nintendo Switch?

Ale ostatecznie projekt skasowano. Teraz według plotek krążących po sieci, Nintendo zamierza "wskrzesić" jedną z porzuconych gier. Tą produkcją miałoby być właśnie "Scalebound" od Platinum Games.

Platinum Games poza "Bayonetta 3" tworzy też inne gry na Nintendo Switch, co zostało już potwierdzone - przypominają niektórzy. I dlatego podejrzewają, że tą nieujawnioną jest właśnie długo wyczekiwany "Scalebound".

Oczywiście jak to z plotkami bywa, szybko są dementowane. Wprawdzie studio sprawy nie komentuje, ale głos zabrał były pracownik Platinum Games. Jego zdaniem szanse na taką reaktywacje są niewielkie i wątpi w całe przedsięwzięcie.

Nintendo Switch: świetna konsola od Nintendo

Rozczarowani? Cóż, jeżeli jednak takie pogłoski się pojawiły, to pozostaje wierzyć, że coś jest na rzeczy. Tym bardziej że Nintendo może przekonać twórców do współpracy. Mówimy w końcu o Nintendo Switch - konsoli, która świetnie się sprzedaje i zachwyca użytkowników.

"Nie potrafię sobie odpuść korzystania ze Switcha. Uważam, że to świetnie urządzenie, którego zalety przeważają w znacznym stopniu nad mankamentami" - pisał o sprzęcie Grzegorz Burtan na Gry WP.

A jak mówią sami twórcy, to na Nintendo Switch zaistnieć mogą produkcje, które na innych platformach miałyby trudniej o sukces. Czy ze "Scalebound", które Microsoft być może wypuścił, będzie podobnie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)