"Scalebound" może trafić na Nintendo Switch. Nintendo przejmie grę od Microsoftu?

"Scalebound" może trafić na Nintendo Switch. Nintendo przejmie grę od Microsoftu?

"Scalebound" może trafić na Nintendo Switch. Nintendo przejmie grę od Microsoftu?
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | InspiredImages
Adam Bednarek
19.02.2019 12:00, aktualizacja: 20.02.2019 09:41

Na "Scalebound" czekali właściciele Xbox One. Microsoft grę jednak skasował. Teraz pomocną dłoń wyciąga Nintendo, które może wypuścić grę na Nintendo Switch.

Dziwny świat fantasy, wielkie smoki, charakterystyczny bohater -fani japońskich gier już tym byli kupieni, tym bardziej że za "Scalebound" stali twórcy z Platinum Games. Czyli autorzy świetnej serii "Bayonetta".

"Scalebound": skoro nie Xbox One i Microsoft, to Nintendo Switch?

Ale ostatecznie projekt skasowano. Teraz według plotek krążących po sieci, Nintendo zamierza "wskrzesić" jedną z porzuconych gier. Tą produkcją miałoby być właśnie "Scalebound" od Platinum Games.

Platinum Games poza "Bayonetta 3" tworzy też inne gry na Nintendo Switch, co zostało już potwierdzone - przypominają niektórzy. I dlatego podejrzewają, że tą nieujawnioną jest właśnie długo wyczekiwany "Scalebound".

Oczywiście jak to z plotkami bywa, szybko są dementowane. Wprawdzie studio sprawy nie komentuje, ale głos zabrał były pracownik Platinum Games. Jego zdaniem szanse na taką reaktywacje są niewielkie i wątpi w całe przedsięwzięcie.

Nintendo Switch: świetna konsola od Nintendo

Rozczarowani? Cóż, jeżeli jednak takie pogłoski się pojawiły, to pozostaje wierzyć, że coś jest na rzeczy. Tym bardziej że Nintendo może przekonać twórców do współpracy. Mówimy w końcu o Nintendo Switch - konsoli, która świetnie się sprzedaje i zachwyca użytkowników.

"Nie potrafię sobie odpuść korzystania ze Switcha. Uważam, że to świetnie urządzenie, którego zalety przeważają w znacznym stopniu nad mankamentami" - pisał o sprzęcie Grzegorz Burtan na Gry WP.

A jak mówią sami twórcy, to na Nintendo Switch zaistnieć mogą produkcje, które na innych platformach miałyby trudniej o sukces. Czy ze "Scalebound", które Microsoft być może wypuścił, będzie podobnie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)