Sapphire Pure Platinum Z68 – płyta dla overclockera

Sapphire Pure Platinum Z68 – płyta dla overclockera

Sapphire Pure Platinum Z68 – płyta dla overclockera
Źródło zdjęć: © Sapphire
18.08.2011 16:09, aktualizacja: 19.08.2011 09:12

Firma Sapphire zaprezentowała nową płytę główną wspierającą procesory Intel z rodziny Sandy Bridge. Sapphire Pure Platinum Z68 jest płytą formatu ATX wyposażoną w rozwiązania zwiększające wydajność oraz możliwości multimedialne komputera osobistego.

Nowa płyta Sapphire pozwala na zainstalowanie do 3. GB pamięci DDR3 w czterech dwukanałowych slotach DIMM. Posiada 2 porty USB3.0, 4 porty USB2.0 (i możliwość podłączenia 8 kolejnych do wyjść na płycie), bezprzewodową łączność za pomocą Bluetooth z EDR oraz kablową za pomocą Gigabit LAN. Do płyty można podłączyć 2 porty SATAIII i 4 porty SATAII z obsługą Intel Rapid Storage i RAID w trybach 0, 1, 5, 1+0.

Obraz
© (fot. Sapphire)

Wyjścia HDMI, DVI, D-Sub i DisplayPort pozwalają na podłączenie do monitora układu graficznego zintegrowanego z procesorem. Wyjście HDMI 1.4. pozwala na przesyłanie dźwięku i obrazu jednocześnie. Na tylnym panelu można także znaleźć analogowe wyjścia dźwięku 7.1 oraz złącze cyfrowe SPDIF.

Do płyty głównej można podłączyć zewnętrzne karty graficzne za pomocą dwóch portów PCI Express x16. które pozwalają na instalację dwóch kart o dwuslotowej konstrukcji systemu chłodzenia. Dodatkowe urządzenia można podłączyć za pomocą slotu PCI Express x16 oraz trzech slotów PCI. Oprogramowanie Lucid Virtu pozwala na programowe przełączanie pomiędzy zintegrowaną z procesorem kartą graficzną a zewnętrzną. Jest to rozwiązanie zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności komputera podczas działania wymagających gier i aplikacji oraz w celu zmniejszenia poboru mocy podczas małego obciążenia. Chipset Intel Z68 jest idealny dla entuzjastów overclockingu. Pozwala na niezależną regulację wielu częstotliwości taktowania, mnożników i napięć. Wszystkie te parametry są dostępne bezpośrednio w BIOSie płyty głównej Pure Platinum Z68. Urządzenie wyposażone jest w Dual BIOS, dzięki czemu można bezpiecznie eksperymentować z ustawieniami mając kopię zapasową stabilnych i bezpiecznych ustawień zawsze pod ręką. Podkręcanie
ułatwia też wyświetlacz kodów POST, punkty pomiaru napięcia bezpośrednio z PCB oraz przyciski power, reset i CMOS reset umiejscowione na laminacie. Większość parametrów płyty głównej jest dostępna również z poziomu systemu Windows dzięki aplikacji Sapphire TriXX.

Specyfikacja:
Model - SAPPHIRE Pure Platinum Z68
Obsługiwane procesory - Procesory Intel i3/i5/i7 z rodziny Sandy Bridge pasujące do podstawki LGA1155
Pamięć - 4 sloty DIMM DDR3, 32GB maksymalnie
Sloty - 3 sloty PCI Express x16, 3 PCI
Porty wejścia/wyjścia - 2 porty USB 3.0, 4 porty USB 2.0 (+ 8 porty na śledziu), 2 porty SATAIII, 4 porty SATAII, Bluetooth 2.1+EDR, RAID 0, 1, 5, 1+0
Karta dźwiękowa - 8-kanałowa
Karta sieciowa - 1 Gbit
Format płyty - ATX

Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)