Samsung zarabia na Androidzie więcej niż Google!

Samsung zarabia na Androidzie więcej niż Google!
Źródło zdjęć: © Heather / CC

20.05.2013 12:08, aktual.: 20.05.2013 12:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na konferencji Google I/O 2013, gigant z Mountain View poinformował nas między innymi o tym, że na świecie aktywowano już ponad 900 milionów urządzeń z Androidem, co czyni go najpopularniejszym systemem operacyjnym na Świecie. To musi oznaczać, że wielu producentów sprzętu błyskawicznie bogaci się produkując urządzenia z tym systemem, prawda?

No niby tak. Jeśli jednak najnowsze badania firmy Strategy Analytics, zajmującej się analizą i badaniem rynków są prawdziwe, okazuje się, że jedyną firmą, która metaforycznie tonie w pieniądzach jest Samsung. Koreańska firma zgarnęła dla siebie 95% światowego rynku smartfonów!

Oto jak Strategy Analytics doszło do tego wniosku. W pierwszym kwartale 2013, suma zysków wszystkich producentów sprzętu z Androidem wynosi 5,3 miliarda dolarów. W raporcie finansowym opublikowanym przez firmę Samsung, zyski ze sprzedaży telefonów z Androidem wynoszą 5,1 miliarda dolarów, co stanowi 94,7% zysków wszystkich producentów. 5,1 miliarda nie zawiera zysków ze sprzedaży tabletów Samsunga, które jak wiadomo też mają zainstalowanego Androida.

Drugie miejsce, jeśli można w ogóle mówić o miejscach na podium w segmencie zdominowanym przez Samsunga należy do LG (2,5% rynku). Pozostałe 2,7% rynku należy do Sony, HTC, Huaweii, Acera i ZTE.

Strategia Samsunga zapewniła firmie niekwestionowaną pozycję androidowego lidera. Najnowsza generacja Galaxy: Galaxy S4 jest obecnie jednym z najlepiej sprzedających się urządzeń na świecie. Jeśli ktoś nadal dziwi się Nokii i jej decyzji o wyborze Windows Phone, a nie Androida, powinien się jeszcze raz zastanowić. Minie jeszcze dużo czasu, zanim ktokolwiek będzie w stanie zagrozić Samsungowi i jego pozycji niekwestionowanego lidera, jeśli chodzi o urządzenia z Androidem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: *Aparat o rozdzielczości jednego piksela *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)