Samsung wprowadza nowe oznaczenia telefonów

Samsung wprowadza nowe oznaczenia telefonów
Źródło zdjęć: © AP

16.08.2011 14:31, aktual.: 17.08.2011 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung wprowadza nowe oznaczenia swoich telefonów. Wskażą one nie tylko ich możliwości i docelową grupę odbiorców, ale również przedział cenowy, w jakim będą oferowane.

Oznaczenie telefonów z najwyższej półki, jeśli chodzi o możliwości i przedział cenowy, się nie zmieni - wciąż będą one posiadać w nazwie literę S. Dołączą do niej jednak cztery nowe oznaczenia: R, W, M oraz Y.

Literkę R w nazwie otrzymają urządzenia klasy premium z przedziału cenowego od 300 do 400 euro. W przypadnie telefonom z wyższej półki w cenie od 200 do 300 euro. M oznaczać będzie urządzenia dla odbiorcy masowego i w cenie od 130 do 200 euro. Pozostałe oznaczone będą jako Y, a ich cena wyniesie poniżej 130 euro.

Obraz
© (fot. )

Nowa wersja modelu otrzyma kolejne oznaczenie cyfrowe, czyli np. R2, W3 itd. Oprócz tego, część modeli otrzyma sufiks w zależności od przeznaczenia - Pro dotyczyć będzie modeli z pełną klawiaturą QWERTY, Plus odświeżonego modelu o innych parametrach względem pierwowzoru, natomiast LTE - obsługujących sieci 4G.

Zmianie ulegnie również oznaczenie telefonów z systemem Bada OS. Najbardziej zaawansowane z nich wciąż nazywać się będą Wave (z kolejnymi numerami); prostsze konstrukcje otrzymają końcówki M oraz Y.

I w końcu telefony z Windows Phone 7. Najbardziej zaawansowane zatrzymają w nazwie człon Omnia, natomiast te mniej zaawansowane otrzymają litery W, M oraz Y.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)