Samsung T9000 - lodówka z Androidem

Samsung T9000 - lodówka z Androidem

Samsung T9000 - lodówka z Androidem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
15.03.2013 14:31
Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

T9000 to czterodrzwiowa lodówka Samsunga, charakteryzująca się ogromną pojemnością – 900 litrów. Kolejną cechą, która ją wyróżnia, jest dotykowy ekran LCD oraz system operacyjny, oparty na popularnym Androidzie.

Aby zapewnić tak dużą powierzchnię wewnątrz urządzenia, producent musiał zastosować aż dwie pary drzwi. Dodatkowo, dolna komora lodówki służyć może zarówno jako zamrażalnik, jak i zwykła chłodziarka - pozwala to użytkownikowi na większą dowolność w wykorzystaniu przestrzeni w lodówce. Zastosowany w urządzeniu system Triple Cooling składa się z dwóch kompresorów i trzech parowników, których pracę kontroluje system czujników, automatycznie dobierający parametry działania na podstawie różnych zmiennych, takich jak na przykład rodzaj i ilość żywności umieszczonej w komorze chłodziarki.

Umieszczony na froncie, 10-calowy ekran LCD umożliwia nie tylko ręczne ustawianie parametrów pracy, ale także dostęp do raczej niespotykanych w lodówkach funkcji. Urządzenie działa w oparciu o zmodyfikowany system Android, dzięki czemu użytkownik może korzystać z wbudowanych aplikacji, np. popularnego Evernote, umożliwiającego zostawianie elektronicznych notatek. Zastosowany w lodówce system jest jednak zamknięty, tak wiec nie będziemy mieli możliwości instalowania dowolnych aplikacji z Google Play, jak ma to miejsce np. w smartfonach.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Czterodrzwiowa lodówka Samsung T9000 (model: RF32FSQDBSR) dostępna będzie w sprzedaży późną wiosną 2013 w cenie około 4000 dolarów.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)