Samsung Smart Bulb - kolejna inteligentna żarówka z Korei

Samsung Smart Bulb - kolejna inteligentna żarówka z Korei

Samsung Smart Bulb - kolejna inteligentna żarówka z Korei
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.03.2014 08:18

Wygląda na to, że zaciekła rywalizacja pomiędzy koreańskimi gigantami świata technologii zaczyna wkraczać w coraz bardziej interesujące rejony. Samsung postanowił nie zwlekać z odpowiedzią na nietypowe ruchy LG i już dziś zaprezentował światu własny wariant tzw. „inteligentnej” żarówki.

Po raz pierwszy o tego typu urządzeniu ze stajni firmy usłyszeliśmy już w październiku zeszłego roku, kiedy to do sieci trafiły dokumenty ujawniające garść szczegółów na temat kolejnego projektu Koreańczyków. Od tamtej pory wygląd gadżetu został jednak poddany kilku istotnym modyfikacjom, ewoluując w stronę zdecydowanie bardziej tradycyjnego urządzenia tego typu.

W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, nowe cacko Samsunga nie zostało wyposażone w moduł Wi-Fi i będzie łączyć się z innymi urządzeniami wyłącznie za pośrednictwem radia Bluetooth. Oczywiście, tak jak w wypadku pozostałych urządzeń tej kategorii, sterowanie żarówką będzie odbywać się za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej, mogącej obsłużyć do 6. tego rodzaju gadżetów jednocześnie. Według wczesnych, marketingowych deklaracji Samsunga, Smart Bulb będzie w stanie wytrzymać do 15 tysięcy godzin lub po prostu 10 lat „normalnego” użytkowania. Pożyjemy, zobaczymy.

Urządzenie trafi na rynek już wkrótce i prawdopodobnie będzie dostępne do nabycia za kwotę około 3. dolarów. Na razie nie wiemy czy żarówka zawita także do sklepów na terytorium Europy i Polski.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)