Samsung przedstawia nowe ekologiczne monitory LED

Samsung przedstawia nowe ekologiczne monitory LED
Źródło zdjęć: © Samsung

14.07.2010 13:45, aktual.: 14.07.2010 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung rozszerza swoją ofertę o dwie nowe linie wyświetlaczy z podświetleniem LED – serię 50 i serię 30. Najnowsze propozycje to ekologiczne urządzenia o lepszych kątach widzenia wyświetlanego obrazu oraz oryginalnym wzornictwie.

Monitory wykorzystujące podświetlenie LED zawierają śladowe ilości lub są całkowicie wolne od szkodliwych dla środowiska substancji takich jak rtęć lub ołów. Urządzenia pobierają około 40. mniej energii, niż monitory podświetlane lampami CCFL. Natomiast dzięki technologii Touch of Color (ToC) w procesie produkcji nie wykorzystuje się farb, spray’ów ani klejów, co sprawia, że urządzenia nie zawierają lotnych związków organicznych (VOC), a recykling zużytych sprzętów jest bardziej bezpieczny.

Obraz
© (fot. Samsung)

Opcja Magic Eco pozwala użytkownikom ustawić jasność monitora w odniesieniu do poziomu poboru energii. Do wyboru są cztery programy oszczędzania energii: 10. procent, 75 procent, 50 procent oraz wyłączony program oszczędzania. Ponadto, modele z serii 50 i 30 spełniają międzynarodowe standardy energetyczne, wliczając w to Energy Star 5.0.

Modele z serii 5. utrzymane są w szarej tonacji ToC z podstawką o wykończeniu z chromu oraz delikatnym wzorem w kształcie fali. Z kolei, znakiem szczególnym produktów z serii 30 jest wykończenie ToC w kolorze ciemnego brązu.

Nowe monitory LED z serii 5. i 30 oferują funkcję Magic Angle, która redukuje obciążenie wzroku oraz sprawia, że obraz jest zawsze wyraźny, niezależnie od kąta patrzenia na ekran. Monitory oferują również kontrast Mega Dynamic Contrast Ratio, dynamiczny, wyraźny obraz bez zakłóceń, szybki czas reakcji 2ms, rozdzielczość Full HD oraz proporcje obrazu 16:9.

Unikalną cechą serii 5. jest nowa funkcja Magic Return, przydatna podczas pracy z dwoma monitorami. Magic Return automatycznie przesyła obraz z ekranu, który nagle się wyłączy na drugi, wciąż włączony ekran.

Nowa modele monitorów trafią do sprzedaży na początku sierpnia w cenach 999 zł (BX2335) oraz 1099 zł (BX2350).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także