Samsung prezentuje nowe procesory oparte na ARM Cortex-A8

Samsung prezentuje nowe procesory oparte na ARM Cortex-A8

Samsung prezentuje nowe procesory oparte na ARM Cortex-A8
Źródło zdjęć: © IDG.pl
23.09.2009 09:00, aktualizacja: 23.09.2009 10:44

Samsung wprowadzi pod koniec roku na rynek dwa nowe mobilne procesory aplikacji oparte na rdzeniu ARM Cortex-A8. Układy, które noszą oznaczenia S5PC110 i S5PV210, cechują się niewielkim poborem mocy i mają pozwalać m.in. na bezproblemowe wyświetlanie filmów w rozdzielczości Full HD.

Najnowsze procesory aplikacji Samsunga wykonano w 45-nanometrowym procesie produkcyjnym. Każdy pracuje z częstotliwością 1 GHz i wyposażony został w 3. kB pamięci cache na dane, 32 kB pamięci cache na instrukcje, 512 kB pamięci cache drugiego poziomu oraz interfejs HDMI1.3. Układy cechują się niewielkim poborem mocy (niestety nie podano wartości) i, wedle zapewnień producenta, pozwalają na bezproblemową zabawę z grami 3D oraz wyświetlanie filmów w formacie Full HD.

"_ Coraz więcej treści tworzonych w sieci i dostępnych dotychczas tylko dla komputerów PC, będzie trafiało na przenośne urządzenia _" - powiedział dr Hyun Kim Kwang z Samsung Electronics.

Obraz
© Mobilne nowości Samsunga (fot. IDG.pl)

"_ Wydajność na poziomie komputera osobistego w połączeniu ze zmniejszonym zużyciem energii to podstawowe zadania, które będą stawiane zaawansowanym urządzeniom mobilnym. Samsung zaprojektował nowe procesory aplikacji po to, aby zaspokoić te dwa będące ze sobą w sprzeczności wymagania. Dzięki temu użytkownicy będą mogli wejść na zupełnie nowy poziom doznań, który wcześniej był dla nich nieosiągalny _" - dodaje Hyun Kim Kwang.

Układ S5PC11. przeznaczony jest na rynek smartfonów. Mierzy 14 x 14 mm, natomiast jego wysokość to 0,5 mm. Z kolei układ S5PV210 znajdzie zastosowanie na rynku przenośnych komputerów takich jak netbooki. Jego wymiary to 17 x 17 mm (wysokość - 0,65 mm).
Pierwsze egzemplarze nowych procesorów Samsunga powinny trafić do producentów sprzętu już w grudniu tego roku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)