Samsung Powerbot VR9000: sprytny robot-odkurzacz

Samsung Powerbot VR9000: sprytny robot-odkurzacz

Samsung Powerbot VR9000: sprytny robot-odkurzacz
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.09.2014 14:18

Samsung pokazał nowe urządzenie sprzątające - Powerbot VR9000. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, urządzenie pozwala na bezobsługowe, automatyczne odkurzanie podłogi z dużą mocą.

Dzięki zastosowaniu technologii Silnika Digital Inverter moc ssąca jest nawet 6. razy większa niż w tradycyjnych robotach (porównanie do innych modeli Samsunga). Nowe urządzenie wykorzystuje większą szczotkę dzięki czemu pokrywa szerszy obszar. Zrezygnowano ze szczotek bocznych, przez co zmniejszono ryzyko zaplątania się robota w kable lub dywan. To jednak nie jedyne udoskonalenia. W nowym produkcie zastosowano też inne innowacyjne technologie, m. in. CycloneForce, FullView Sensor, Easy Pass i Point Cleaning.

Technologia CycloneForce zmniejsza ryzyko zapychania się filtrów urządzenia. Zostaje wytworzona duża siła odśrodkowa, która sprawia, że cząsteczki kurzu cyrkulują w komorze wewnętrznej, także brud i zanieczyszczenia oddzielają się od powietrza i są przesiewane do komory zewnętrznej.

Czujnik FullView Sensor sprawia, że urządzenie otrzymuje dużo bardziej szczegółowy obraz otoczenia. Urządzenie lokalizuje wąskie lub bardzo małe przeszkody na szerszej przestrzeni, minimalizując jednocześnie „ślepe punkty”. W rezultacie robot może bezpiecznie poruszać się po całym pomieszczeniu, inteligentnie omijając blokady. Dodatkowo umieszczone w robocie Powerbot VR900. koła Easy Pass sprawiają, że porusza się jeszcze sprawniej. Powiększone koła o średnicy 105 mm i podwyższona do 15 mm obudowa, umożliwiają robotowi łatwe pokonywanie przeszkód takich jak kable lub progi.

Kolejną funkcją robota Powerbot VR900. jest Point Cleaning, umożliwiająca lepszą kontrolę urządzenia. Kiedy użytkownik wskaże pilotem konkretny obszar, robot podąży za światłem lasera i wyczyści wskazany fragment podłogi. Dzięki temu udogodnieniu, nie trzeba własnoręcznie przenosić robota, gdy pracuje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)