Samsung opatentował... szeptanie do telefonu

Samsung opatentował... szeptanie do telefonu27.01.2016 06:19
Samsung opatentował... szeptanie do telefonu
Źródło zdjęć: © Fotolia

Szeptanie do telefonu? Na co to komu? Po co to komu? To teraz przypomnijcie sobie wszystkie te sytuacje, gdy w otoczeniu innych ludzi chcieliście powiedzieć coś przez telefon możliwie cicho i dyskretnie...

Na początku musimy was rozczarować - to nie jest informacja o kolejnej niezwykłej funkcji, jaką zobaczymy wraz z premierą Samsunga Galaxy S7. Musi upłynąć znacznie więcej czasu, zanim opisywana technologia przejdzie (o ile w ogóle) do etapu praktycznych zastosowań. Na razie do koreańskiego urzędu patentowego wpłynął wniosek opisujący cały pomysł. Kilka dni temu odkryli go holenderscy internauci.

Pomysł Samsunga nie polega wbrew pozorom na tym, by jakaś specjalna technologia pozwalała na lepsze rozumienie tego, co szepczemy w kierunku mikrofonu naszego smartfona. Chodzi o coś innego. Nowatorski, ale stosunkowo prosty sposób poinformowania smartfona, że właśnie zaczynamy do niego szeptać, co spowoduje uruchomienie specjalnego trybu intensywniejszego wsłuchiwania się w dobiegające do mikrofonu dźwięki. Inaczej mówiąc - system radykalnie zwiększy czułość mikrofonu, ale także wzmocni rejestrowane przez niego dźwięki przesyłane do naszego rozmówcy.

288768297921755283
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)

Całość oparta będzie na gestach oraz na wykorzystaniu dodatkowego czujnika dźwięku. Co ciekawe, jeśli chodzi o gesty, ilustracje towarzyszące wnioskowi patentowemu sugerują, że będą to naturalne zachowania typowe dla osoby szepczącej, takie jak zasłanianie ust jedną ręką i zbliżenie jej do mikrofonu smartfona.

Prosty, ale naprawdę interesujący pomysł! I może przy okazji przyczyniłby się do zwiększenia kultury prowadzenia rozmów przez niektóre osoby, zatruwające żywot współpracowników w biurze albo współpasażerów w komunikacji miejskiej.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Galaxy S7 będzie miał niesamowity aparat

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)