Samsung odświeża popularną serię 6

Samsung odświeża popularną serię 6

Samsung odświeża popularną serię 6
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.06.2016 16:05

Telewizory Samsung Ultra HD z serii 6 cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze względu na atrakcyjny stosunek ceny do jakości. W tym roku firma Samsung wprowadziła na rynek 12 modeli tworzących serię 6, a w tym 7 z zakrzywionym ekranem.

Telewizory z serii 6 oferują obraz generowany w rozdzielczości Ultra HD oraz wykorzystują techniki Active Crystal Color i PureColor (w zależności od modelu telewizora). Wraz z funkcją HDR zapewniają odwzorowanie szerokiej gamy kolorów oraz wysoką jasność, kontrast i szczegółowość wyświetlanych obrazów nawet w zacienionych fragmentach scen. Z kolei funkcja UHD Dimming optymalizuje poziom kontrastu, kolory i ostrość. Za głębią ekranu stoi natomiast funkcja Auro Depth Enhancer.

Telewizory zostały wyposażone w 4-stopniową funkcję UHD Upscalingu, dzięki której podnoszona jest jakość materiałów zapisanych w niższej rozdzielczości do jakości maksymalnie zbliżonej do UHD, niezależnie od źródła sygnału. Dzięki zastosowanym technologiom wyświetlania obrazu telewizory z serii 6 mogą pochwalić się współczynnikiem PQI (Picture Quality Index) od 1300 do 1600, podczas gdy w przypadku ich poprzedników z 2015 roku index PQI wynosił od 800 do 1400.

Najnowsze telewizory Samsung z serii 6 są dostępne w kilku rozmiarach przekątnej ekranu ? od 70 do 40 cali.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows 10 - Microsoft usunął "x" z okna aktualizacji

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)