Samsung: obniżka cen odtwarzaczy Blu-ray?

Samsung: obniżka cen odtwarzaczy Blu‑ray?

12.12.2007 13:32

W ostatnich dniach w wielu amerykańskich sklepach z elektroniką użytkową znacznie obniżono cenę podstawowego odtwarzacza Blu-ray firmy Samsung - modelu BD-P1400. Przedstawiciele Samsunga nie poinformowali oficjalnie o obniżce, jednak analitycy sądzą, że jest to początek walki cenowej z firmami wspierającymi standard HD DVD.

Oficjalna, sugerowana przez producenta, cena detaliczna modelu BD-P1400 to 499 USD - jednak od kilku dni urządzenie to można w USA kupić za mniej niż 300 USD ( za 299 USD sprzedają je m.in. Amazon.com, BestBuy oraz Costco ). Analitycy wątpią, by tak radykalna obniżka mogła być jedynie akcją promocyjną kilku sklepów - ich zdaniem za redukcją cen stoi Samsung. Niestety, nie wiadomo na razie, czy obniżenie ceny jest stałe, czy jedynie tymczasowe.

Warto zauważyć, że w tej sytuacji ceny podstawowych odtwarzaczy Blu-ray i HD DVD o podobnych parametrach ( np. oferujących obraz w rozdzielczości 1080p ) są na tym samym poziomie - właśnie ok. 300 USD ( tyle kosztuje także odtwarzacz HD-A20 Toshiby ). Firmy wspierające standard HD DVD straciły więc jeden z mocnych argumentów w walce o klienta - do tej pory mogły się one chwalić, że odtwarzacze obsługujące ten format są znacznie tańsze. Toshiba ma co prawda w ofercie odtwarzacz HD DVD kosztujący 199 USD - ale urządzenie to oferuje obraz w niższej rozdzielczości ( 1080i ).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)