Samsung NaviBot Silencio - robot odkurzacz

Samsung NaviBot Silencio - robot odkurzacz
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.09.2011 11:40, aktual.: 19.09.2011 17:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NaviBot Silencio, to nowy robot Samsunga mający wyręczyć nas w odkurzaniu naszego domu. Robot wykorzystując inteligentną technologię Visionary Mapping, tworzy i zapamiętuje mapę domu. Nowy odkurzacz został też wyposażony w ulepszony system czujników oraz funkcję poruszania się wzdłuż ścian.

NaviBot Silencio został wyposażony w nowe oprogramowanie oraz większą ilość czujników. Dodano również funkcję poruszania się wzdłuż ścian i zwiększono prędkość odkurzacza. Robot sprzątający posiada małą, zintegrowaną kamerę cyfrową, która wykorzystując system Visionary Mapping pozwala stworzyć i zapamiętać mapę domu. Dwa procesory przetwarzają dane i dokładnie obliczają położenie odkurzacza względem przedmiotów, mebli oraz bazy dokującej, dzięki czemu NaviBot Silencio ustala najlepszą trasę odkurzania i omija przeszkody. Urządzenie może pracować nieprzerwanie przez 9. minut. Gdy akumulator jest wyczerpany, odkurzacz wraca najkrótszą drogą do stacji dokującej, aby naładować baterie. Po naładowaniu powraca na miejsce, w którym przerwał czyszczenie i automatycznie wznawia pracę.

NaviBot Silencio został wyposażony w delikatną polerkę z mikrofibry, która ma dbać o drewniane podłogi i panele. Zastosowanie trybu Turbo, pozwala natomiast wyczyścić mocno zabrudzone miejsca i dywany. Samsung wyposażył swojego robota w osiem różnych trybów czyszczenia, między innymi: tryb automatyczny, tryb Max, tryb miejscowy lub manualny.

Samsung NaviBot Silencio posiada 3. czujników, zapewniających mu sprawne, bezkolizyjne poruszanie się po domu. Dzięki sensorom odkurzacz omija przeszkody, które znajdą się na jego drodze. Odpowiednie czujniki wykrywają krawędzie schodów i zapobiegają wplątywaniu się kabli. Z kolei zastosowanie miękkiego i szerokiego, gumowego zderzaka chroni meble. Urządzenie potrafi bez trudu pokonać progi i listwy podłogowe o wysokości nawet półtora centymetra, a jeśli wjedzie na nowy rodzaj podłoża dostosuje do niego sposób czyszczenia.

NaviBot Silencio wykorzystuje technologię AirPath, która umożliwia cichą pracę robota. Urządzenie emituje 8 razy mniej hałasu niż konwencjonalny odkurzacz, dlatego podczas jego pracy można swobodnie rozmawiać przez telefon lub oglądać telewizję.

Robota wyposażono także w technologię Samsung Pet Hair Care. Specjalne szczotki są przystosowane do zbierania kłaczków i sierści, pomagają utrzymać dom w czystości.

NaviBot Silencio także funkcję ograniczania przestrzeni - system Virtual Guard, która tworzy w pomieszczeniu niewidoczną barierę o maksymalnej długości 4 metrów. Może ona działać na zasadzie wirtualnego płotu, oddzielającego przestrzeń, którą odkurzacz ma ominąć lub jako wirtualny przewodnik, wyznaczający kolejność sprzątania pomieszczeń.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 2699 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)