Samsung Multiroom - domowa sieć głośników bezprzewodowych

Samsung Multiroom - domowa sieć głośników bezprzewodowych

Samsung Multiroom - domowa sieć głośników bezprzewodowych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.06.2014 08:49

Samsung przygotował rozwiązanie, dzięki któremu nasz dom będzie pełen muzyki – bezprzewodowy system audio Multiroom. Dzięki temu rozwiązaniu, muzyka odtwarzana z jednego urządzenia, może być transmitowana w całym domu poprzez sieć bezprzewodowych głośników.

Całość systemu opiera się na trzech elementach: tzw. HUBie, który odpowiada za rozsyłanie muzyki oraz dwóch rodzajach głośników –. M5 i M7. Instalacja systemu Multiroom odbywa się w prostych krokach. Po pierwsze, HUB należy podłączyć do naszego domowego routera i prądu. Następnie głośniki lokujemy w wybranych miejscach w domu i podłączamy do zasilania. W końcu instalujemy aplikację Multiroom na smartfonie i możemy cieszyć się muzyką w dowolnym zakątku domu. Głośników możemy również używać bezpośrednio łącząc je bezprzewodowo z domową siecią Wi-Fi.

Zaletą bezprzewodowego systemu audio Samsung Multiroom są szerokie możliwości łączności. W domowym systemie może znaleźć się do 1. głośników, które dowolnie rozmieścimy w domu. Głośniki dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych (czarnym i białym) możemy umieścić w trzech różnych pozycjach, zależnie od naszych preferencji – położyć na płasko, postawić lub też powiesić na ścianie. Dodatkowo, możemy powiększyć skład systemu Multiroom włączając do niego inne kompatybilne urządzenia, takie jak telewizory, odtwarzacze Blu-ray, soundbary oraz zestawy kina domowego.

Dzięki dedykowanej aplikacji nasz smartfon lub tablet stanie się muzycznym centrum dowodzenia domu. Za pomocą kilku kliknięć włączymy muzykę w każdym pokoju. Co ważne, nie jesteśmy zmuszeni do słuchania tego samego we wszystkich pomieszczeniach. Z poziomu smartfona każdym głośnikiem zarządzamy osobno. Dzięki temu, jednocześnie w salonie usłyszymy jazz, w kuchni pogodny pop, z kolei w łazience biorąc kąpiel posłuchamy muzyki relaksacyjnej. Istnieje także możliwość synchronizacji wszystkich głośników tak, aby odtwarzały jednocześnie ten sam utwór.

W głośnikach Multiroom rozbrzmiewać będzie nie tylko muzyka przechowywana na smartfonie –. możemy skorzystać także z zasobów komputerów podłączonych do domowej sieci internetowej czy popularnych serwisów strumieniujących muzykę takich jak Deezer czy Spotify. Korzystając z aplikacji możemy również korzystać z zasobów muzyki dostępnej na innych smartfonach podłączonych do domowej sieci bezprzewodowej.

Sugerowane ceny detaliczne:
Głośnik WAM750 – 1999 PLN
Głośnik WAM550 – 1499 PLN
HUB WAM25. – 399 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)