Trwa ładowanie...
d494nb7
CHIP
Mobile

Samsung ma ekrany AMOLED QHD dla smartfonów

Koreański producent, podczas spotkania Semiconductor and Display Technology Roadmap Seminar, potwierdził, że szykuje smartfony z ekranami o rozdzielczości QHD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samsung ma ekrany AMOLED QHD dla smartfonów
(chip.pl)
d494nb7

Już wcześniej wszelkie pogłoski wskazywały na to, że nowy flagowiec Samsunga, którego premiera zbliża się wielkimi krokami, będzie oferować około 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 256. x 1440 pikseli. Dziś mamy jednak tego potwierdzenie. Chociaż owe potwierdzenie akurat w kontekście S5 jeszcze nie padło, to koreańskie media informują, iż Samsung posiada już ekrany AMOLED o takiej rozdzielczości, co wyraźnie wskazuje na to, że pojawią się one na rynku raczej wcześniej, niż później.

Dodatkowo Koreańczycy mieli potwierdzić także, że planują wprowadzenie na rynek smartfonów z wyświetlaczami Ultra HD (384. x 2160 pikseli), choć tu ani konkretne, ani przybliżone daty nie padły, więc spodziewać się ich możemy raczej w przyszłym roku. Do tego ekrany o tak wysokiej rozdzielczości zarezerwowane będą raczej dla phabletów z linii Galaxy Note.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Samsung Galaxy S5 jednak bez 64-bitowego procesora"

d494nb7

Podziel się opinią

Share
d494nb7
d494nb7
Więcej tematów