Samsung fałszuje wyniki benchmarków!

Samsung fałszuje wyniki benchmarków!
Źródło zdjęć: © WP.PL

03.10.2013 08:28, aktual.: 03.10.2013 08:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że smartfon Galaxy Note 3 nie jest tak wydajny, jak wynika z syntetycznych testów wydajnościowych. Samsung skonfigurował w nim oprogramowanie tak, by generowało zauważalnie lepsze wyniki wyłącznie w benchmarkach.

Obraz
© (fot. Ars Technica via chip.pl)

Redakcja Ars Technica, testując smartfon Galaxy Note 3. wykryła, że ów smartfon wchodzi w tryb wysokiej wydajności w momencie, w którym uruchamiana jest jedna ze znanych aplikacji testujących możliwości smartfonu. Dzięki temu osiąga wyniki średnio o 20 procent lepsze, niż powinien. Galaxy Note 3 wchodzi bowiem w ów tryb wysokiej wydajności wyłącznie w benchmarkach.

Ars Technica wpadła na trop oszustwa, dziwiąc się, czemu Galaxy Note 3 jest zauważalnie szybszy według testów od smartfonu LG Optimus 2. który posiada dokładnie ten sam, 2,3-gigahercowy procesor Snapdragon 800. Wystarczyło zmienić nazwę aplikacji z Geekbench na dowolną inną (użyto nazwy Stealthbench) by uzyskać realne, niepodkręcone wyniki.

Galaxy Note 3 zapowiada się na świetny smartfon, który nie wymaga tego typu oszustw, by móc go wypromować jako znakomity produkt. Przykro nam, że Samsung zdecydował się na taki krok.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Samsung fałszuje wyniki benchmarków!"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także