Samsung 750 i 950 - nowe monitory 3D

Samsung 750 i 950 - nowe monitory 3D
Źródło zdjęć: © Producenta

05.07.2011 11:26, aktual.: 07.07.2011 09:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung zaprezentował nowe monitory z serii 750 i 950, które mają dostarczyć rozrywki w grach i filmach oraz umożliwić odtwarzanie różnych rodzajów trójwymiarowych treści. Posiadają też możliwość konwersji obrazu 2D do 3D w czasie rzeczywistym.

W nowej ofercie Samsunga pojawiło się 8 nowych monitorów 3D. Modele oznaczone symbolami TA, w odróżnieniu od SA mają wbudowany tuner telewizji HDTV. W każdej z tych grup znajdują się modele z serii 75. i 950, a w ramach każdej serii dwie wersje urządzenia - o przekątnej ekranu 23 i 27 cali. Dodatkowo, monitory TA950 są wyposażone w technologię AllShare umożliwiającą współdzielenie treści w ramach lokalnej domowej sieci DLNA.

Obraz
© (fot. Producenta)

Za wyświetlanie trójwymiarowego obrazu z częstotliwością 12. Hz odpowiada technologia HyperReal Engine, która ma zagwarantować wierne odtwarzanie kolorów i płynny ruch obiektów. Wyświetlacze wszystkich nowych monitorów 3D oferują rozdzielczość Full HD (1920x1080 pikseli) i podświetlenie LED. Ponadto odzwierciedlają paletę barw sRGB, a przy ich produkcji wykorzystano technologię Ultra Clear Panel, która pozwala na absorbowanie światła otoczenia (bez względu na jego źródło - naturalne czy mechaniczne) i eliminowanie odbić.

Warto również dodać, iż nowe monitory 3. zoptymalizowano pod kątem poboru energii elektrycznej. Czujnik obecności (Eco Motion Sensor) sprawdza, czy przed monitorem znajduje się jakaś osoba, a gdy użytkownik odejdzie - automatycznie wyłącza monitor. Natomiast czujnik światła (Eco Light Sensor) automatycznie dostosowuje jasność pracy monitora do natężenia światła otoczenia.

W zestawie z monitorem otrzymamy jedną parę okularów 3D, nadajnik synchronizujący oraz oprogramowanie.

Trójwymiarowe monitory Samsung pojawią się w sprzedaży w lipcu br. Ich ceny detaliczne zaczynają się od 149. zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)