Samolot postanowił... narysować choinkę

Samolot postanowił... narysować choinkę
Źródło zdjęć: © www.facebook.com/flightradar24
Barnaba Siegel

13.12.2017 15:57, aktual.: 13.12.2017 16:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znacie grę "połącz kropki"? W coś podobnego postanowił zabawić się pilot Airbusa. Przelot ma bowiem ustawiony tak, aby jego trasa z lotu ptaka przypominała świąteczną choinkę. I to z bombkami!

To oczywiście nie lot pasażerski, a testowy. Na nietypowy pomysł wpadła firma Airbus, która dociera olbrzymiego A380 dla linii lotniczych Emirates.

W momencie pisania artykułu samolot znajduje się nad niemieckim Hanoverem i... cóż. Już wiadomo, że nie udało się zaplanować trasy lotu tak, aby choinka była idealnie symetryczna. Jest za to wyraźnie drzewko i aż 9 bombek! Trasę samolotu można podziwiać na stronie Flightradar 24, która monitoruje przeloty na całym świecie. Zdjęciem trasy twórcy strony podzielili się na Facebooku, zbierając prawie 4000 pozytywnych reakcji.

Podobną akcję przygotował w sierpniu 2017 Dreamliner. Jego Boeing 787-8 "narysował" gigantyczny samolot nad terenem USA, którego skrzydła dotykały północnej i południowej granicy państwa.

Obraz
© Wikimedia Commons CC BY | Keta

Airbus A380 po raz pierwszy wzbił się w powietrze w kwietniu 2005 roku. Do produkcji dla linii lotniczych wszedł dwa lata później. Ma rozpiętość 79,8 metrów i może pomieścić od 560 do aż 853 osób. Oprócz Emirates, latają nim także piloci Air France, Lufthansy, British Airways i wielu azjatyckich linii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także