Samochody Google Street View wrócą do 37 polskich miast

Samochody Google Street View wrócą do 37 polskich miast

Samochody Google Street View wrócą do 37 polskich miast
Źródło zdjęć: © Domena publiczna
15.05.2017 12:00, aktualizacja: 17.05.2017 14:19

Od pierwszej wizyty samochodów Google'a w Polsce minęło już kilka lat. Przyszedł czas na aktualizację. Koncern z Mountain View podał listę miast oraz terminy, w jakich będą wykonywane nowe zdjęcia.

Samochody pojawią się w 37 miastach w 15 polskich województwach - w okresie od maja do października 2017 roku. Specjalnie przystosowane samochody mają robić zdjęcia do usług Google Maps oraz Street View.

Aktualizacja zdjęć obejmie największe polskie miasta. Najwięcej miast z województwa śląskiego (Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza i Chorzów).

Obraz
© Screenshot

Terminy podane przez Google'a mogą ulec zmianie, ze względu na czynniki takie jak np. pogoda czy remonty dróg. Fotografowane mogą być nie tylko wymienione miasta, ale również niewielkie miejscowości w okolicy.

Google Street View obecnie umożliwia także oglądanie wnętrz restauracji, sklepów i wielu innych miejsc. W miejscach niedostępnych dla samochodów, zdjęcia mogą być wykonywane przez specjalnie przygotowane wózki Street View oraz noszone na plecach trekkery. Do floty posiadanych przez Google'a pojazdów - oprócz samochodów - wchodzą nawet… skutery śnieżne.

Zdjęcia w usłudze Google są zanonimizowane. Twarze ludzi widocznych na zdjęciach są rozmazane, podobnie jak tablice rejestracyjne samochodów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (182)