Rząd da darmowy dostęp do Internetu wszystkim Polakom

Rząd da darmowy dostęp do Internetu wszystkim Polakom
Źródło zdjęć: © WP.PL

09.02.2009 12:30, aktual.: 09.02.2009 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

bezprzewodowy dostęp do Internetu staje się coraz bardziej popularny. Jeśli powiedzie się rządowy program Cyfrowa Polska, wkrótce mieszkańcy całej Polski będą mogli korzystać z podobnych usług nieodpłatnie.

Bezprzewodowy dostęp do Internetu staje się coraz bardziej popularny. Jeśli powiedzie się rządowy program Cyfrowa Polska, wkrótce mieszkańcy całej Polski będą mogli korzystać z podobnych usług nieodpłatnie.

W ramach projektu Cyfrowa Polska firma, która wygra przetarg, zobowiązana będzie do pokrycia całego kraju siecią przekaźników umożliwiających każdemu użytkownikowi bezprzewodowe podłączenie swojego komputera do Internetu. Pomimo, iż korzystanie z Sieci będzie w pełni darmowe, usługa obwarowana zostanie kilkoma poważnymi ograniczeniami. Wśród najważniejszych warto wymienić maksymalną szybkość do 25. kb/s oraz fakt, iż połączenie zostanie przerwane już po 30 minutach.
Przedstawiciele rządu zapewniają, że projekt Cyfrowa Polska nie odbije się negatywnie na polskim podatniku. W 8. procentach inwestycja ta ma być bowiem realizowana z pieniędzy pochodzących z Unii Europejskiej. Ministerstwo Infrastruktury planuje ukończenie prac do końca 2014 roku.
Warto również wspomnieć o tym, że projekt Cyfrowa Polska zakłada pewne zmiany w prawie budowlanym. Drogowcy oraz deweloperzy w trakcie wykonywania prac zmuszeni będą do budowy specjalnych korytarzy przeznaczonych na światłowody.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (538)