Rząd da darmowy dostęp do Internetu wszystkim Polakom

Rząd da darmowy dostęp do Internetu wszystkim Polakom

Rząd da darmowy dostęp do Internetu wszystkim Polakom
Źródło zdjęć: © WP.PL
09.02.2009 12:30, aktualizacja: 09.02.2009 15:41

bezprzewodowy dostęp do Internetu staje się coraz bardziej popularny. Jeśli powiedzie się rządowy program Cyfrowa Polska, wkrótce mieszkańcy całej Polski będą mogli korzystać z podobnych usług nieodpłatnie.

Bezprzewodowy dostęp do Internetu staje się coraz bardziej popularny. Jeśli powiedzie się rządowy program Cyfrowa Polska, wkrótce mieszkańcy całej Polski będą mogli korzystać z podobnych usług nieodpłatnie.

W ramach projektu Cyfrowa Polska firma, która wygra przetarg, zobowiązana będzie do pokrycia całego kraju siecią przekaźników umożliwiających każdemu użytkownikowi bezprzewodowe podłączenie swojego komputera do Internetu. Pomimo, iż korzystanie z Sieci będzie w pełni darmowe, usługa obwarowana zostanie kilkoma poważnymi ograniczeniami. Wśród najważniejszych warto wymienić maksymalną szybkość do 25. kb/s oraz fakt, iż połączenie zostanie przerwane już po 30 minutach.
Przedstawiciele rządu zapewniają, że projekt Cyfrowa Polska nie odbije się negatywnie na polskim podatniku. W 8. procentach inwestycja ta ma być bowiem realizowana z pieniędzy pochodzących z Unii Europejskiej. Ministerstwo Infrastruktury planuje ukończenie prac do końca 2014 roku.
Warto również wspomnieć o tym, że projekt Cyfrowa Polska zakłada pewne zmiany w prawie budowlanym. Drogowcy oraz deweloperzy w trakcie wykonywania prac zmuszeni będą do budowy specjalnych korytarzy przeznaczonych na światłowody.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (538)