Ruszyła platforma VoD tvscreen.pl

Ruszyła platforma VoD tvscreen.pl
Źródło zdjęć: © Laberg

27.01.2009 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oficjlanie ruszyła wielopakietowa, internetowa platforma wideo na żądanie (VoD) - tvscreen.pl. Oferta jest skierowana do wszystkich użytkowników polskiego Internetu, niezależnie od operatora dostarczającego łącze internetowe.

Platforma tvscreen.pl pozwala na ominięcie reklam, którymi przesączona jest tradycyjna telewizja. Wykupując 30 dniowy dostęp do jednego lub kilku pakietów widzowie mogą, w dowolnym czasie i nieskończoną ilość razy, oglądać wszystkie dostępne produkcje.

Widzowie mają do wyboru dwie prędkości odtwarzania (on-line) materiałów wideo: pierwsza dla użytkowników z łączem o prędkości pobierania danych minimum 512 kb/s oraz druga dla użytkowników z łączem minimum 1024 kb/s. Platforma daje możliwość odtwarzania 2 różnych materiałów wideo jednocześnie. Użytkownik główny może również tworzyć dodatkowe profile współużytkownikom, określając ich dostępność wiekową (5 zróżnicowanych wiekowo, poziomów dostępu do treści).

W ofercie tvscreen.pl dostępnych jest sześć 30-dniowych pakietów tematycznych: Filmy za 34,90 zł i Dla Dorosłych za 54,90 zł oraz cztery pakiety po 24,90 zł - Muzyka, Dla Dzieci, Dokument i Rozrywka. Do tego dochodzi pakiet FULL screen w cenie 69,90 zł, dający dostęp do wszystkich pakietów tematycznych. Pojedyncze materiały wideo można również wypożyczyć na 24h (ceny w przedziale 3,9 - 6,9 zł).

tvscreen.pl nie jest jedyną komercyjną platformą VoD funkcjonującą w polskiej sieci. Od 8. lutego 2008 roku działa również kino internetowe iplex.pl. Według informacji uzyskanych od przedstawiciela serwisu, w repertuarze kina jest obecnie około 190 pozycji (od 30. stycznia będzie ich 220), z czego wkrótce 50 pozycji będzie dostępnych również dla osób poza granicami Polski. Do korzystania z oferty iplex.pl wystarcza łącze o przepustowości 256 kb/s.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)