Rusza Intel Developer Forum

Rusza Intel Developer Forum22.09.2009 11:00
Rusza Intel Developer Forum

Dziś po południu polskiego czasu zostanie zainaugurowana kolejna edycja konferencji technologicznej Intela. Przedstawiciele koncernu zaprezentują nowe procesory dla urządzeń mobilnych, być może zobaczymy także nowe modele netbooków pracujących pod kontrolą systemu Moblin Linux

Intel niedawno ogłosił plan ogromnych inwestycji w fabryki mikroukładów - firma przez najbliższe dwa lata wyda 7 miliardów dolarów na zmodernizowanie swoich linii produkcyjnych. Intel chce zarówno obniżać koszty jak i wytwarzać mniejsze procesory, które trafią do szerokiej gamy urządzeń elektronicznych. Mowa nie tylko o komputerach, ale również o urządzeniach set-top-box, smartfonach i odbiornikach telewizyjnych.

288769545475471507
Źródło zdjęć: © Procesor oparty na architekturze Nehalem o nazwie kodowej "Jasper Forest" (fot. Intel)

W czwartym kwartale br. do masowej produkcji wejdzie kolejna generacja układów Intela oparta na architekturze Westmere. Pod tą nazwą kryje się zminiaturyzowana do 3. nanometrów architektura Nehalem - te ostatnie układy produkowane są w procesie 45 nm. Nowe procesory, które mają być prezentowane w czasie sympozjum, znajdą zastosowanie w laptopach, netbookach, smartfonach i innych urządzeniach przenośnych w przyszłym roku.

Architekturę Westmere będą wykorzystywać m.in. procesory o kodowym oznaczeniu Arrandale - dwurdzeniowce ze zintegrowanym chipsetem graficznym, kontrolerem pamięci DDR3 i 4 MB pamięci L3. przeznaczone do montażu w notebookach. W trakcie konferencji Intel powinien też ujawnić nowe informacje o układzie Larrabee (jest to procesor x86 przystosowany do przetwarzania grafiki 3D) oraz czterordzeniowych procesorach dla notebooków Clarksfield.

Intel Developer Forum będzie stać pod znakiem platform mobilnych Intela - firma zaprezentuje urządzenia wykorzystujące technologię Pine Trail, w ramach której chipset (zawierający kontrolery pamięci i grafiki) zostanie zintegrowany z procesorem Atom w jednym układzie. Można spodziewać się także kolejnych szczegółów dotyczących platformy Moorestown, czyli układu SoC ( "system on chip" ) w którym procesor - Atom Lincroft ze zintegrowanym akceleratorem grafiki 3. i kontrolerem pamięci - współpracuje z chipsetem Langwell.

Konferencja startuje w San Francisco o godzinie 18.0. naszego czasu - otworzy ją wystąpienie Paula Otelliniego, szefa koncernu. IDF potrwa do 24 września.

Firma spodziewa się ok. 5 tys. gości. W ubiegłych latach sympozja IDF odbywały się kilka razy w roku w różnych częściach globu, jednak z uwagi na obecną sytuację ekonomiczną koncern ograniczył liczbę konferencji do dwóch w tym samym roku - wiosennej w Chinach i jesiennej w Stanach Zjednoczonych.

Więcej informacji: Intel Developer Forum - http://www.intel.com/idf

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)