Rusza Electrolux Design Lab 2012

Rusza Electrolux Design Lab 2012

Rusza Electrolux Design Lab 2012
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.02.2012 12:33, aktualizacja: 09.02.2012 10:02

Właśnie rozpoczyna się jubileuszowa, 10. edycja międzynarodowego konkursu Electrolux Design Lab dla studentów wzornictwa przemysłowego.

Electrolux serdecznie zaprasza studentów i tegorocznych absolwentów wzornictwa przemysłowego z całego świata do udziału w jubileuszowej edycji międzynarodowego konkursu Electrolux Design Lab, w którym, oprócz nagród pieniężnych, można wygrać sześciomiesięczny staż w jednym z centrów projektowania firmy. W tym roku zadaniem uczestników konkursu Design Lab jest zaprojektowanie urządzeń gospodarstwa domowego, które zwiększą zaangażowanie zmysłów w odczuwanie efektów ich działania. Dodatkowo, w tym roku jury konkursu będzie oceniać także walory estetyczne pomysłu, jakość użytych materiałów i sposób ich wykorzystania.

Projektowanie dla zmysłów
Jak pokazał projekt Cube, w świecie profesjonalnej sztuki kulinarnej chodzi przede wszystkim o jej odbiór wszystkimi zmysłami a nie tylko osiągnięcie idealnej z punktu widzenia nauki temperatury w środku steku. Kulinarny profesjonalizm to zapewnienie naszym gościom najlepszych, możliwych doznań w trakcie posiłku. Kreatywność stojąca za tymi wyjątkowymi doznaniami kulinarnymi jest efektem połączenia pomysłowości szefa kuchni stosującego składniki najwyższej jakości oraz zastosowania innowacyjnych i intuicyjnych urządzeń.

Electrolux Design Lab 201. zachęca studentów, by w oparciu o doświadczenie profesjonalistów w kreowaniu doznań (szefów kuchni, architektów, projektantów wnętrz etc.), zaprojektowali urządzenia gospodarstwa domowego, które w znacznie większym stopniu niż obecnie będzie można odbierać wszystkimi zmysłami. Taki projekt może być efektem zastosowania wyrafinowanej technologii lub inteligentnego połączenia rodzaju i struktury materiału użytego do produkcji.

Uczestnicy nie mogą też zapomnieć o wartościach wyznawanych przez Electrolux. Dlatego projekty konkursowe powinny uwzględniać podstawowe założenia wzornictwa skandynawskiego, takie jak: troska o środowisko, intuicyjna łatwość obsługi i estetyka.

“Uważam, że współczesne wzornictwo przemysłowe kładzie zbyt duży nacisk tylko na wygląd projektowanych przedmiotów, nie doceniając wrażeń zmysłowych, jakich mogą dostarczyć tworzone urządzenia. Co byłoby, gdybyśmy włączyli zmysły inne niż wzrok, myśląc o nowych projektach? Czy jest możliwe, abyśmy wyczuli, kto do nas dzwoni lub fizycznie poczuli oglądany program telewizyjny?”. - mówi Henrik Otto, Electrolux Senior Vice President Global Design.

Finał konkursu
Zwycięzcę konkursu Design Lab 201. poznamy na jesieni podczas Wielkiej Gali, na której 8 finalistów będzie miało okazję zaprezentować swoje projekty przed międzynarodowym jury złożonym z uznanych ekspertów z dziedziny wzornictwa. Wielka Gala odbędzie się w jednym z miast europejskich. Dokładne miejsce i data Gali zostaną ogłoszone wkrótce.

*Nagrody: *
I nagroda 5000 euro oraz sześciomiesięczny płatny staż w jednym ze światowych centrów projektowania Electrolux
II nagroda 3000 euro
III nagroda 200. euro

Zgłoszenia w języku angielskim w formie plików PDF należy zarejestrować na stronie internetowej konkursu www.electrolux.com/designlab do piątku 1 czerwca 201. godzina 23:59.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)