Rusza Electrolux Design Lab 2012

Rusza Electrolux Design Lab 2012
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.02.2012 12:33, aktual.: 09.02.2012 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właśnie rozpoczyna się jubileuszowa, 10. edycja międzynarodowego konkursu Electrolux Design Lab dla studentów wzornictwa przemysłowego.

Electrolux serdecznie zaprasza studentów i tegorocznych absolwentów wzornictwa przemysłowego z całego świata do udziału w jubileuszowej edycji międzynarodowego konkursu Electrolux Design Lab, w którym, oprócz nagród pieniężnych, można wygrać sześciomiesięczny staż w jednym z centrów projektowania firmy. W tym roku zadaniem uczestników konkursu Design Lab jest zaprojektowanie urządzeń gospodarstwa domowego, które zwiększą zaangażowanie zmysłów w odczuwanie efektów ich działania. Dodatkowo, w tym roku jury konkursu będzie oceniać także walory estetyczne pomysłu, jakość użytych materiałów i sposób ich wykorzystania.

Projektowanie dla zmysłów
Jak pokazał projekt Cube, w świecie profesjonalnej sztuki kulinarnej chodzi przede wszystkim o jej odbiór wszystkimi zmysłami a nie tylko osiągnięcie idealnej z punktu widzenia nauki temperatury w środku steku. Kulinarny profesjonalizm to zapewnienie naszym gościom najlepszych, możliwych doznań w trakcie posiłku. Kreatywność stojąca za tymi wyjątkowymi doznaniami kulinarnymi jest efektem połączenia pomysłowości szefa kuchni stosującego składniki najwyższej jakości oraz zastosowania innowacyjnych i intuicyjnych urządzeń.

Electrolux Design Lab 201. zachęca studentów, by w oparciu o doświadczenie profesjonalistów w kreowaniu doznań (szefów kuchni, architektów, projektantów wnętrz etc.), zaprojektowali urządzenia gospodarstwa domowego, które w znacznie większym stopniu niż obecnie będzie można odbierać wszystkimi zmysłami. Taki projekt może być efektem zastosowania wyrafinowanej technologii lub inteligentnego połączenia rodzaju i struktury materiału użytego do produkcji.

Uczestnicy nie mogą też zapomnieć o wartościach wyznawanych przez Electrolux. Dlatego projekty konkursowe powinny uwzględniać podstawowe założenia wzornictwa skandynawskiego, takie jak: troska o środowisko, intuicyjna łatwość obsługi i estetyka.

“Uważam, że współczesne wzornictwo przemysłowe kładzie zbyt duży nacisk tylko na wygląd projektowanych przedmiotów, nie doceniając wrażeń zmysłowych, jakich mogą dostarczyć tworzone urządzenia. Co byłoby, gdybyśmy włączyli zmysły inne niż wzrok, myśląc o nowych projektach? Czy jest możliwe, abyśmy wyczuli, kto do nas dzwoni lub fizycznie poczuli oglądany program telewizyjny?”. - mówi Henrik Otto, Electrolux Senior Vice President Global Design.

Finał konkursu
Zwycięzcę konkursu Design Lab 201. poznamy na jesieni podczas Wielkiej Gali, na której 8 finalistów będzie miało okazję zaprezentować swoje projekty przed międzynarodowym jury złożonym z uznanych ekspertów z dziedziny wzornictwa. Wielka Gala odbędzie się w jednym z miast europejskich. Dokładne miejsce i data Gali zostaną ogłoszone wkrótce.

*Nagrody: *
I nagroda 5000 euro oraz sześciomiesięczny płatny staż w jednym ze światowych centrów projektowania Electrolux
II nagroda 3000 euro
III nagroda 200. euro

Zgłoszenia w języku angielskim w formie plików PDF należy zarejestrować na stronie internetowej konkursu www.electrolux.com/designlab do piątku 1 czerwca 201. godzina 23:59.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)