RunCore Xapear I 1.8'' SSD - dysk do poufnych danych

RunCore Xapear I 1.8'' SSD - dysk do poufnych danych
Źródło zdjęć: © RunCore

11.07.2011 11:27

RunCore wprowadził do swojej oferty dyski SSD ułatwiające bezpieczne przechowywanie i transportowanie poufnych informacji - model RunCore Xapear I 1.8'' SSD

Na dysku zewnętrznym RunCore Xapear I 1.8'' SSD dane można zapisać w prywatnej przestrzeni, szyfrowanej sprzętowo za pomocą algorytmu AES128. Dostęp do zapisanych informacji można uzyskać za pomocą tokena RFID oraz hasła. Nieuprawniony użytkownik zobaczy tylko pustą przestrzeń dysku. Odpowiednia konstrukcja nośnika gwarantuje, że próba obejścia zabezpieczeń spowoduje wymazanie danych.

Obraz
© (fot. RunCore)

Wszelkie informacje zapisane w pamięci dysku mogą być nieodwracalnie usunięte na żądanie użytkownika. Odpowiednio zabezpieczony przełącznik uruchamia procedurę całkowitego wymazywania zawartości. RunCore Xapear I 1.8'' SSD może być dodatkowo wyposażony w moduł GSM, który powiadomi nas o podłączeniu dysku do komputera, o swoim statusie oraz da możliwość zdalnego wywołania procedury niszczenia danych.

Dysk może mieć pojemność od 8 GB do 12. GB. Standardowo jest wyposażony w moduł RFID oraz funkcję niszczenia zawartości. Moduł GSM jest dostępny jako opcja i wymaga podpisania oddzielnej umowy na obsługę łączności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)