Rozgadany trojan atakuje

Rozgadany trojan atakuje

06.07.2007 14:30

W Sieci pojawił się nowy, wyjątkowo uciążliwy, koń trojański, który może skasować wszystkie pliki z dysku twardego. Trojan jest o tyle nietypowy, że informuje użytkownika o szkodach, które spowodował ( wykorzystuje w tym celu wbudowany do Windows syntezator mowy ).

BotVoice.A wykryty został przez specjalistów z firmy Panda Software. Z ich analiz wynika, że trojan nie potrafi na szczęście sam się rozprzestrzeniać - musi zostać pobrany i uruchomiony przez użytkownika komputera. Gdy to nastąpi, efekty będą opłakane - "szkodnik" próbuje skasować wszystkie pliki z lokalnych dysków twardych.

Co ciekawe, podczas tej operacji trojan zaczyna "wygłaszać" wiadomość do użytkownika - brzmi on "You have been infected I repeat you have been infected and your system files have been deleted. Sorry. Have a nice day and bye bye" ( Zostałeś zainfekowany, powtarzam zostałeś zainfekowany I twoje pliki systemowe zostały skasowane. Miłego dnia i do widzenia ).

Na taki atak narażeni są użytkownicy większości wersji systemu Windows - od 95 do XP ( Windows Vista nie jest podatny na działanie tego trojana ).

_ "BotVoice.A został stworzony tylko po to, by niszczyć - od lat nie wiedziałem tak doskonałego przykładu bezmyślnego wandalizmu" _ - komentuje Roger Thompson, z firmy Exploit Prevention Labs.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)