Router, który zapewni anonimowość

Router, który zapewni anonimowość30.12.2010 13:33
Router, który zapewni anonimowość
Źródło zdjęć: © Jupiter Images

Działacze polityczni, członkowie organizacji pozarządowych, firmy oraz najzwyklejsi użytkownicy od lat korzystają z darmowego narzędzia Tor, aby w niepewnych sieciach poruszać się anonimowo po Internecie. Stojący za oprogramowaniem projekt non profit opracował właśnie niedrogi router domowy, który ma wbudowaną tę technologię

Działacze polityczni, członkowie organizacji pozarządowych, firmy oraz najzwyklejsi użytkownicy od lat korzystają z darmowego narzędzia Tor, aby w niepewnych sieciach poruszać się anonimowo po internecie. Stojący za oprogramowaniem projekt non profit opracował właśnie niedrogi router domowy, który ma wbudowaną tę technologię.

Prototypowy system bazuje na popularnym domowym routerze WLAN firmy Buffalo Technology, w którym zainstalowano nowe oprogramowanie autorstwa Appelbauma z projektu Tor. Punkt wyjściowy stanowił projekt OpenWRT dostarczający otwartoźródłowe oprogramowanie dla routerów. Więcej szczegółów w artykule "Tor w routerze" opublikowanym na łamach heise Security.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)