Roomba i6. Nowy model robota odkurzającego

Roomba i6. Nowy model robota odkurzającego
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Michał Prokopowicz

14.06.2021 12:29, aktual.: 06.03.2024 21:17

IRobot rozszerzył gamę robotów odkurzających w Polsce. Wprowadzony do oferty model Roomba i6 został wyposażony w inteligentną nawigację, 3-stopniowy system sprzątania oraz możliwość zdalnej obsługi z aplikacji iRobot HOME.

Roomba i6 otrzymała opatentowany, trzystopniowy system czyszczący AeroForce. W jego skład wchodzą szczotka boczna, która zagarnia zabrudzenia (również z rogów i spod ścian), jak również gumowe szczotki główne, które bez problemu usuną koci żwirek, piasek czy włosy wplątane we włókna dywanu.

Szczotki te obracają się przeciwbieżnie, rozbijając brud na mniejsze cząsteczki, a następnie unoszą go do góry, gdzie finalnie zassany zostaje do pojemnika na zanieczyszczenia. Osoby cierpiące na alergię dostrzegą filtr AeroForce, który przechwytuje 99% cząsteczek o wielkości do 10 μm – pyłków, roztoczy i drobnoustrojów. Główne szczotki iRobota Roomba i6 osadzone zostały na ruchomej głowicy, co gwarantuje ich stałą styczność z podłożem, więc uwadze robota nie ujdzie zanieczyszczenie.

Robot ten jest w stanie nauczyć się rozkładu mieszkania, co umożliwia zlecenie pracy w wybranych pomieszczeniach. Z kolei opatentowany system iAdapt 3.0 nawiguje pracą iRobota Roomba serii i6 w oparciu o technologię vSLAM, aby efektywnie poruszał się i wiedział, gdzie już był, a które obszary wymagają jeszcze posprzątania. Dodatkowo rozwiązanie to zapewnia bieżące adaptowanie się do zmiennych warunków otoczenia, aby robot znajdował optymalną ścieżkę i rejestrował obszary, które mogą być posprzątane (np. gdy odsuniemy fotel).

Dirt Detect to kolejna przydatna technologia. Za sprawą optycznych i akustycznych czujników wykryje obszary bardziej zabrudzone (np. piasek w przedpokoju), aby skoncentrować się na sprzątaniu takiego miejsca do momentu całkowitego usunięcia zabrudzenia z podłogi.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)