Rolnik ze smartfonem może liczyć na zysk

Rolnik ze smartfonem może liczyć na zysk

Rolnik ze smartfonem może liczyć na zysk
Źródło zdjęć: © goodluz - Fotolia.com
23.07.2015 08:50, aktualizacja: 23.07.2015 10:05

Rolnicy nie stronią od technologicznych nowinek informatycznych. Samodzielnie tworzą aplikacje wspomagające zarządzanie gospodarstwem - donosi "Puls Biznesu".

Z badania firmy Martin & Jacob przeprowadzonego na zlecenie BGŻ wynika, że z internetu korzysta 71 proc. rolników. Najczęściej posługują się laptopem (57 proc.), ale nie stronią też od smartfonów (27 proc.) czy tabletów (13 proc.).

W sieci pojawia się coraz więcej aplikacji, które pomagają zarządzać rolnikom własnym gospodarstwem. W stworzenie Mrolnik.pl zaangażowali się sami rolnicy.

- Wielu rolników nie kontroluje swoich kosztów i przychodów, a w efekcie często nie zdają sobie oni sprawy z tego, na czym zarabiają, a co przynosi im straty. Mrolnik.pl pomoże im to uporządkować - tłumaczy Maciej Łoś, jeden z pomysłodawców i współudziałowców serwisu.

Od początku ubiegłego roku działa także RolnikON.pl.

- System jest cały czas rozwijany. Przy tym nowe możliwości testujemy, udostępniając je rolnikom za darmo. Mogą oni też zgłaszać własne pomysły i uwagi - mówi Dariusz Szydełko, prezes Polskiego Instytutu Rolnictwa, który jest właścicielem serwisu RolnikON.pl.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)