Roboty dla systemu Proteus

Roboty dla systemu Proteus

Roboty dla systemu Proteus
Źródło zdjęć: © PIAP
29.06.2009 14:00, aktualizacja: 06.03.2017 13:05

Roboty dla systemu Proteus

Robot EXPERT zastępuje człowieka w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

1 / 7

Robot antyterrorystyczny EXPERT

Obraz
© PIAP

Antyterrorystyczny robot neutralizująco-wspomagający (EOD/IEDD) EXPERT jako pierwszy na świecie wykonuje wszystkie zadania w środkach transportu: samolotach, autobusach, wagonach kolejowych, okrętach oraz małych i ciasnych pomieszczeniach.

2 / 7

Robot antyterrorystyczny EXPERT

Obraz
© PIAP

Może nie tylko do nich wjechać, lecz również wszędzie sięgnąć i podjąć ładunek z położnych wysoko lub trudno dostępnych zakamarków.

3 / 7

Antyterrorystyczny robot INSPECTOR

Obraz
© PIAP

Robot INSPECTOR zastępuje człowieka w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Antyterrorystyczny robot inspekcyjno-interwencyjny (EOD/IEDD) INSPECTOR w swojej klasie wyróżnia się dużą siłą udźwigu i uciągu oraz zdolnością jazdy po trudnym terenie, a także pokonywania wysokich przeszkód.

4 / 7

SCOUT - mały robot do rozpoznawania terenu

Obraz
© PIAP

SCOUT to robot zaprojektowany z myślą o szybkim rozpoznaniu terenu i miejsc trudnodostępnych, tj.: podwozia pojazdów, miejsca pod fotelami w środkach transportu, wąskie pomieszczenia lub szyby wentylacyjne.

Robot SCOUT porusza się za pomocą układu hybrydowego, gąsienicowo - kołowego, lecz w razie potrzeby istnieje możliwość łatwego zdemontowania kół jezdnych.

5 / 7

SCOUT - mały robot do rozpoznawania terenu

Obraz
© PIAP

Solidna konstrukcja o niewielkich gabarytach i małej masie wraz z dynamicznym systemem napędowym zapewnia wysoką manewrowość i dużą prędkość robota (10 km/godz.).

Zastosowania robota mogą być zwielokrotnione poprzez montowanie na jego bazie mobilnej dodatkowych urządzeń tj.: manipulator z chwytakiem, kamery, dodatkowe przednie gąsienice uchylne, uchwyt i okablowanie do bezodrzutowego działka pirotechnicznego, urządzenie cyfrowe i okablowanie do nagrywania przebiegu akcji, czujnik skażeń chemicznych, urządzenie rentgenowskie czy kabel światłowodowy z nawijarką.

6 / 7

Robot bojowy IBIS

Obraz
© PIAP

IBIS jest robotem do zastosowań pirotechnicznych i bojowych. Przystosowany został do operacji w trudnym i zróżnicowanym terenie (piach, śnieg, podłoże skalne).

7 / 7

Robot bojowy IBIS

Obraz
© PIAP

Duża prędkość robota umożliwia dynamiczne przeprowadzanie akcji. Manipulator robota zapewnia duży zasięg działania, a zastosowane rozwiązania napędów zapewniają płynność ruchu każdego członu w pełnym zakresie prędkości.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)