Robotic Arena - walki robotów we Wrocławiu

Robotic Arena - walki robotów we Wrocławiu

Robotic Arena - walki robotów we Wrocławiu
08.11.2010 14:57, aktualizacja: 08.11.2010 19:30

Już w najbliższą sobotę (13 listopada 2010) Wrocław opanują roboty. Dziś, często nie można sobie wyobrazić bez nich życia. Pomagają nam w codziennym życiu pracując w kuchni, odkurzając na mieszkanie, czy umilają nam wolny czas grając z nami w szachy. To oczywiście nie koniec - wystarczy się tylko rozejrzeć.

Koło Naukowe Robotyków KoNaR działające przy Politechnice Wrocławskiej organizuje międzynarodowe zawody robotów Robotic Arena –. największą imprezę robotyczną w Polsce – na którą zapraszamy wszystkich, którzy chcą z bliska zobaczyć roboty i ich zmagania na arenie.

Obraz
© (fot. Zdjęcie dzięki uprzejmości Koła Naukowego KoNaR)

Zawody odbędą się w sobotę 1. listopada, a miejscem finałowych zmagań będzie budynek D-20 Politechniki Wrocławskiej, mieszczący się przy ulicy Janiszewskiego 8. Gala finałowa rozpocznie się o godzinie 19.00. Przed finałem warto jednak obejrzeć wraz z całą rodziną eliminacje, które odbędą się w budynku C-13 (ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 23/25) od 10:00 do 16:00

Jest to już ósma edycja zawodów. W tym roku zgłoszonych zostało 181 robotów z 4 krajów. Rywalizacja odbędzie się w czterech kategoriach: Sumo 15 uczestników, Minisumo 74 zawodników, Linefollower 73 zawodników, oraz Freestyle 19 zawodników. W rozgrywkach rywalizują autonomiczne, inteligentne roboty mobilne. Ich zadanie polega na samodzielnym zlokalizowaniu przeciwnika i wypchnięciu go poza ring, podobnie jak ma to miejsce w prawdziwych walkach sumo. Warto zobaczyć to na własne oczy. Zapraszamy do Wrocławia!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)