Robot '"sobowtór" jako noworoczny prezent

Robot '"sobowtór" jako noworoczny prezent15.12.2009 13:49
Robot '"sobowtór" jako noworoczny prezent
Źródło zdjęć: © Kokoro

Niezwykły prezent z okazji Nowego Roku zaproponowała Japończykom firma Kokoro (Serce), która produkuje roboty. Jest ona gotowa wykonać na zamówienie dwa roboty, które staną się "sobowtórami" ich przyszłych właściciel

Uwzględniając życzenia konkretnego zleceniodawcy firma Kokoro zobowiązuje się do skopiowania jego twarzy i odpowiedniego dostosowania w bardzo krótkim czasie wyglądu zewnętrznego elektronicznego aparatu, którego górna część zostanie wykonana z silikonu.

W przedsięwzięciu uczestniczy wielki japoński dom towarowy Sogo and Seibu. Zamówienia na roboty -"sobowtóry" będą przyjmowane w 2. filiach tego prestiżowego domu towarowego we wszystkich regionach kraju - od 2 do 3 stycznia 2010 roku, czyli w trakcie obchodzonych z wielką pompą w Japonii świąt noworocznych.

Cena robota-prezentu wyniesie 20,1 milionów jenów (230 tysięcy dolarów). Jeśli chętnych do posiadania swej elektroniczno-mechanicznej podobizny będzie więcej niż oferowana na sprzedaż liczba robotów, dyrekcja Sogo and Seibu przeprowadzi wśród kandydatów loterię, aby wybrać spośród nich najszczęśliwszych posiadaczy unikalnych podarunków noworocznych.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)