Robomow - nie trać czasu na koszenie trawy

Robomow - nie trać czasu na koszenie trawy

Robomow - nie trać czasu na koszenie trawy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.04.2014 13:57

Robomow, to marka robotów przeznaczona do wykonywania za nas prac w ogrodzie. W Polsce pojawiły się właśnie nowe modele robotów koszących, które pozwolą właścicielom przydomowych ogrodów cieszyć się trawą rodem z Wimbledonu bez konieczności wykonywania żmudnej pracy.

Wraz z nadejściem wiosny domowe roboty wychodzą poza mury naszych domów i mogą wyręczyć właścicieli ogrodów w regularnym koszeniu trawników. Roboty Robomow są w stanie sprostać zadaniu regularnego koszenia trawy nawet na 300. m2 trawnika.

Siła robotów opiera się na twardych, ostrych nożach oraz na systemie koszenia trawinka wraz z krawędziami. Dzięki nim, Robomow jest w stanie wykonać pierwsze koszenie sezonu, kiedy trawa jest wysoka oraz upora się z gałązkami czy szyszkami. Podczas pracy roboty koszące Robomow efektywnie rozdrabniają trawę, która opadając na ziemię nie będzie utrudniała jej dostępu do tlenu, a co za tym idzie sprawi, że trawnik będzie w lepszej kondycji. Szerokość głowicy koszącej (modele MC i RC - 28cm, modele MS i RS- 56cm) sprawia, że są one szybsze w porównaniu z konkurencyjnymi robotami koszącymi przeznaczonymi do pracy na podobnych powierzchniach.

Dzięki zastosowaniu trybu „koszenia przy krawędzi”, Robomow osiąga wyższą dokładność. Ostrza robotów koszących Robomow zostały umieszczone tak, aby dojeżdżając do skraju trawnika efektywnie skosić trawę na krawędziach.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Obsługa robotów koszących Robomow jest niesłychanie prosta. Przygotowanie urządzenia do pracy opiera się na wbiciu kołków oraz przeprowadzeniu przewodu ograniczającego na skraju trawnika, aby wydzielić teren pracy robota. Następnie wystarczy zaprogramować harmonogram pracy.

Dokładne i efektywne rozdrabnianie trawy sprawia, że skoszone źdźbła opadając na ziemię są w stanie szybko ulec rozkładowi, a co za tym idzie nie będą blokowały dostępu tlenu do gleby. Zainstalowany w robotach koszących czujnik deszczu uchroni naszą trawę przed cięciem podczas opadów.

Robomow posiada szereg rozwiązań, które sprawiają, że jest bezpieczny dla użytkowników. Użytkownik może zaprogramować robota koszącego tak, aby rozpoczynał swoją pracę w czasie, gdy nikt nie przebywa na zewnątrz –. np. w nocy. Po każdej ukończonej misji Robomow powróci do stacji dokującej, aby naładować akumulator. Ryzyko uruchomienia robota koszącego przez dzieci zostało wyeliminowane przez funkcję Child Lock, która uniemożliwia im włączenie urządzenia. Podczas pracy ostrza robota przestają się obracać, gdy jest on podnoszony z ziemi, lub jest przechylany w kierunku pionowym. Kiedy zderzak robota wyczuje przeszkodę, Robomow zatrzymuje się, ostrza przestają się kręcić do czasu zmiany kierunku poruszania się.

Z telefonu, zdalnie, prosto

Aplikacja Robomow jest w stanie zarówno wspomagać współpracę z robotem koszącym, jak również być nadrzędnym urządzeniem. Oprogramowanie to zmieni charakter interakcji na linii człowiek –. kosiarka. Aplikacja pozwala na ustawienie harmonogramu pracy, zastopowanie robota, zmianę ustawień czy zdalne ręczne sterowanie na wybranym terenie – np. wokół mebli ogrodowych, które zostały wystawione na weekendowe spotkanie przy grillu.

Gama modeli dostosowana jest do wielkości trawnika. Dostępne są urządzenia przeznaczone dla trawników o rozmiarach 150. 200, 300, 400, 500, 600, 1000, 1200, 2000 a nawet 3000 m2.

Przykładowe ceny:
Model MC150 przeznaczony dla trawników o powierzchni do 150 m2 – 4200 zł
Model RC304 przeznaczony dla trawników o powierzchni do 400 m2 – 5300 zł
Model RS63. przeznaczony dla trawników o powierzchni do 3000 m2 – 12400 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)