RIM zastanawiał się nad wyborem Androida

RIM zastanawiał się nad wyborem Androida
Źródło zdjęć: © AP

06.08.2012 14:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W wywiadzie udzielonym The Telegraph szef RIM, producenta urządzeń BlackBerry, przyznał, że jego firma zastanawiała się nad wyborem systemu Android. Jednak po dokładnym przyjrzeniu się sprawie spółka nie zdecydowała się na taki krok. Dlaczego?

Jak powiedział w wywiadzie Thorsten Heins, jego _ firma świadomie nie zdecydowała się na wybór systemu Android _. Przyczyną tego była zbyt mała możliwość wyróżnienia swoich produktów z tym systemem na tle konkurentów.

Jak mówił dalej Heins, urządzenia BlackBerry przeznaczone są głownie dla klientów biznesowych, którzy skupieni są na działaniu. W związku z tym pozostaje im zbyt mało czasu na gry czy korzystanie z mediów. Oczywiście, firma musi brać pod uwagę również takie potrzeby klientów, jednak nie są one priorytetem.

Oprócz tego Heins przyznał, że asem w rękawie jego firmy jest usługa BBM (BlackBerry Messenger), czyli komunikator. Jak przyznał, RIM obecnie nie planuje udostępniania swojego komunikatora konkurencyjnym systemom mobilnym.

Według Heinsa, jeśli firma chce działać według obranego wcześniej schematu, to wybór systemu Android nie pozwoliłby jej na to. W związku z tym takim wybór nie został dokonany, a RIM pozostał przy swoim systemie mobilnym, BlackBerry OS.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)