RIM ugnie się pod żądaniami Indii?

RIM ugnie się pod żądaniami Indii?

16.08.2010 09:10, aktual.: 16.08.2010 09:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do końca sierpnia rząd Indii dał czas RIM na umożliwienie dostępu do szyfrowanych danych przesyłanych za pomocą usług BlackBerry. Pierwszy etap rozmów w tej sprawie został właśnie zakończony.

Przypomnijmy. Niedawno rząd Indii zażądał od RIM dostępu do danych przesyłanych za pomocą usług BlackBerry. Argumentował to tym, że dane te mogą stanowić niebezpieczeństwo dla kraju.

Jak poinformował jeden z wyższych urzędników indyjskich, RIM zobowiązał się do ustępstw w tej kwestii. Pierwsze rozwiązania mają być dostarczone przez kanadyjską firmę w przyszłym tygodniu. Po ich otrzymaniu indyjscy urzędnicy będą sprawdzać ich skuteczność.

Obraz
© BlackBerry 8800 (fot. BlackBerry)

Po pierwszym etapie rozmów wiceszef RIM, Robert Crow, poinformował, że został wykonany pierwszy krok na długiej drodze ku porozumieniu. Z kolei jeden z przedstawicieli indyjskiego operatora stwierdził, że obecnie niewiele wskazuje na to, żeby usługi BlackBerry zostały zablokowane.

Taki obrót sprawy dobrze wróży przyszłości RIM. Zwłaszcza, że producent porozumiał się właśnie w podobnej sprawie z rządem Arabii Saudyjskiej. Szerzej o tym informowaliśmy w tej wiadomości.

Tymczasem rząd Indii nie zamierza na tym poprzestać i już wcześniej zapowiedział, że podobne ultimatum - współpraca albo blokada usług - złożył dwóm innym gigantom telekomunikacyjnym - Google oraz Skype. Szerzej o tym pisaliśmy tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)