RIM: nowe narzędzia dla Maka

RIM: nowe narzędzia dla Maka

RIM: nowe narzędzia dla Maka
22.09.2008 13:30, aktualizacja: 22.09.2008 13:46

RIM ( Research In Motion ), producent telefonów BlackBerry, zamierza w pierwszej połowie przyszłego roku wydać szereg narzędzi współpracujących z komputerami Macintosh.

Obecnie użytkownicy produktów firmy RIM posiadający Macintoshe, nie mogą na nich uruchomić wielu przydatnych funkcji, z którymi nie mają problemu użytkownicy komputerów z Windowsem. Nie mają oni dostępu do Desktop Managera, który umożliwia m.in. zrobienie kopii zapasowej całego systemu telefonu, poszczególnych danych w nim zawartych, a także zarządzania swoimi mailami znajdującymi się na serwerach producenta. Co prawda istnieje kilka alternatywnych narzędzi, jednak nie oferują one tych samych funkcji, co odpowiednik na peceta.

Chociaż wersja Desktop Managera na komputery Mac planowana jest na pierwszą połowę 2009 roku, to wciąż nie wiadomo ani kiedy dokładnie zostanie ona wydana, ani czy będzie zawierać te same funkcje, co pierwowzór. Alternatywą może być współpraca RIM z firmami zewnętrzntymi i stworzenie produktu na podstawie istniejącego już oprogramowania takiego jak PocketMac.

Strategia RIM na najbliższe lata będzie się skupiać wokół rozwiązań bezprzewodowych oraz usługi OTA ( Over-The-Air ). Jednym z efektów jest rozwiązanie zaproponowane w najnowszej wersji systemu ( 4.6 ) przeznaczonego do telefonów BlackBerry. Umożliwia ono aktualizację oprogramowania bezpośrednio z poziomu telefonu, bez konieczności podpięcia urządzenia do komputera.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)