RIM: milionowe straty na PlayBooku

RIM: milionowe straty na PlayBooku

RIM: milionowe straty na PlayBooku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.12.2011 16:11, aktualizacja: 06.12.2011 16:36

RIM, producent urządzeń BlackBerry, poinformował, że jego pierwszy tablet, PlayBook, generuje wielomilionowe straty. Mimo to wyniki firmy będą tylko nieznacznie gorsze od wcześniej przewidywanych.

Według RIM, straty wygenerowane przez tablet PlayBook tylko do końca listopada, wyniosą 48. mln dolarów. Na taki wynik złożyła się m.in. słaba sprzedaż urządzenia.

Wprowadzony na rynek w kwietniu tablet przez pierwsze trzy miesiące sprzedał się w ilości 500 tys. sztuk, w kolejnych trzech miesiącach - w 250 tys. szt. Do końca listopada nabywców znalazło już tylko 150 tys. tabletowych _ jeżynek _.

Powodem tak dużych strat są również urządzenia, które zalegają producentowi w magazynach. Mimo licznych obniżek cen - nawet do 19. dolarów za sztukę dla zwykłego klienta - słupki w wynikach sprzedaży nie idą do góry.

Mimo to III kwartał fiskalny firmy, który zakończył się pod koniec listopada, będzie tylko nieznacznie gorszy, niż wcześniej prognozowano. Wszystko dzięki dobrej sprzedaży smartfonów BlackBerry - prognozowane wcześniej od 13,5 do 14,5 mln sztuk zamknie się wynikiem około 14,1 mln sprzedanych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)