Ricoh prezentuje następcę GR Digital

Ricoh prezentuje następcę GR Digital

Ricoh prezentuje następcę GR Digital
Źródło zdjęć: © Ricoch
31.10.2007 11:30, aktualizacja: 31.10.2007 13:46

Koncern Ricoh zaprezentował następcę kompaktowego aparatu cyfrowego GR Digital. Mowa tu o modelu GR Digital II, który, w odróżnieniu od swojego "starszego brata", wyposażony został w 10-megapikselową matrycę CCD.

W porównaniu do poprzednika, model GR digital II różni się kilkoma istotnymi cechami. Korzysta z 10-megapikselowej matrycy CCD o wymiarach 1/1,75 cala ( GR Digital - 8,13 MP, 1/1,8 cala ) oraz najnowszego procesora obrazu GR ENGINE II.

Urządzenie dysponuje przydatną podczas wykonywania zdjęć budynków elektroniczną poziomicą wspomaganą sygnałem dźwiękowym oraz oferuje możliwość zapisu zdjęć w formacie RAW ( DNG ) i JPEG. Co ważne, robi to znacznie szybciej niż poprzedni model - GR Digital zapisywał bowiem pliki RAW przez około 11 sekund ( w tym czasie niemożliwe było wykonania kolejnego zdjęcia ), natomiast opisywana przez nas nowość radzi sobie z tą czynnością w zaledwie 3,8 sekundy i jest w tym czasie gotowa do zrobienia następnego zdjęcia.

Aparat może być wyposażony w kilka nowych akcesoriów ( jest też kompatybilny z akcesoriami, z których korzystał poprzednik ) takich jak zewnętrzny wizjer ( GV-2 ) czy konwerter tele ( GT-1 ).

Użytkownik otrzymał też do dyspozycji możliwość fotografowania w proporcjach 1:1 oraz skorzystania z kart SDHC/SD/MMC ( GR Digital - SD/MMC ). Będzie też mógł wykonać na zastosowanym zasilaniu ( Li-Ion DB60 ) 370 zdjęć ( GR Digital - do 250 zdjęć ), które może zapisać na wbudowanej pamięci flash o pojemności 54 MB ( GR Digital - 26 MB ) oraz podejrzeć na wbudowanym wyświetlaczu o przekątnej wynoszącej 2,7 cala ( GR Digital - 2,5 cala ). Istnieje też możliwość rejestrowania sekwencji wideo w rozdzielczości 640 x 480 pikseli ( GR Digital - 320 x 240 pikseli ). Producent nie pokusił się o zastosowanie innej optyki - w aparacie wykorzystano znany z modelu GR Digital obiektyw o ogniskowej 5.9 mm ( 28 mm - ekwiwalent 35 mm ), korzystający z sześciu elementów w pięciu grupach ( dwa asferyczne ) i oferujący jasność F2.4. Zmianie nie uległy również wymiary urządzenia.

Cena GR Digital II została ustalona na poziomie 400 funtów. Dokładną specyfikację urządzenia można znaleźć pod tym adresem. - http://www.dpreview.com/news/0710/07103001ricohgrd2.asppress więcej w serwisie Zoom &187;

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)