Ricoh chwali się nową kamerą

Ricoh chwali się nową kamerą
Źródło zdjęć: © chip.pl

24.02.2016 20:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na przełomie marca i kwietnia w Europie w sprzedaży pojawi się nowa wersja zaawansowanej kamery RICOHWG-M2.

Najnowsza kamera Ricoh sprawdzi się nawet w bardzo trudnych (ekstremalnych) warunkach i nie wymaga stosowania specjalnej wodo- lub wstrząsoodpornej obudowy. Po zamontowaniu nasadki na obiektyw, dedykowanej do fotografii pod wodą z WG-M2. można filmować nieprzerwanie przez 2 godziny na głębokości do 20 metrów (odpowiednik normy IPX8 lub JIS Class 8). Urządzenie jest również odporne na upadek z wysokości do 2 metrów, kurz (odpowiednik normy IPX6 lub JIS Class 6) oraz temperatury do -10 stopni Celsjusza.
Urządzenie wyposażono w wibracyjną funkcję powiadamiania o rozpoczęciu i zakończeniu nagrywania filmu oraz możliwość rejestracji wideo w trybie pionowym nawet gdy kamera jest ustawiona w pozycji horyzontalnej lub do góry nogami. WG-M2 pozwala na wybór spośród dwóch możliwości nagrywania - z wykorzystaniem pełnych 20. lub 151 stopni. W drugiej opcji użytkownik może skorzystać z minimalizującej drgania kamery funkcji Movie Shake Reduction (tu automatycznie zmniejszany jest jednak kąt widzenia). Kamera umożliwia nagrywanie klipów wideo 4K (3840 x 2160 pikseli, w proporcjach 16:9) z prędkością 30 klatek na sekundę (do 25 minut lub do osiągnięcia wielkości 4 GB).

WG-M2 pozwala również na rejestrację wysokiej rozdzielczości filmów przy zachowaniu niskiej kompresji (10. Mbps). Dla nagrań w jakości Full HD, użytkownik może skorzystać z prędkości 60 kl/s. Do jego dyspozycji są również: tryb filmu poklatkowego, który można przyśpieszyć 30, 60 lub 150 razy w stosunku do standardowej prędkości; tryb Endless Recording, który automatycznie tworzy pliki wideo łączące 5, 10 i 25 minutowe nagrania; tryb High-Speed Movie (maksymalnie 4 minuty). Kamerę wyposażono również w port micro-HDMI.

Dzięki zainstalowaniu na smartfonie lub tablecie aplikacji Image Sync użytkownik może skorzystać z podglądu na żywo zdjęć i filmów (przy ustawieniach nagrywania Full HD (192. x 1080 pikseli) lub HD (1280 x 720 pikseli, 30 kl/s) oraz z łatwością zarządzać na odległość niektórymi z funkcji kamery - zmienić ustawienie balansu bieli, poziomu ISO czy kompensację ekspozycji. Dzięki aplikacji użytkownik może również przesyłać bezprzewodowo zdjęcia i filmy.

Dodatkowe funkcje

- wyświetlacz LCD o przekątnej 1,5 cala, - możliwość robienia ultra szerokokątnych zdjęć o kącie widzenia 20. stopni, - tryb zdjęć seryjnych do 8 kl/s, - zakres ISO od 200 do 6400 (in still-image shooting modes), - kompensacja ekspozycji na poziomie ±2EV - wybór metody pomiaru wielosegmentowy i punktowy, - tryb redukcji szumów wiatru, - kompatybilność z kartami micro SD, micro SDHC oraz micro SDXC.
Sugerowana przez producenta cena detaliczna WG-M2 wyniesie 29. Euro.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge - od dziś w T-Mobile?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)