RIAA rozpoczyna edukację najmłodszych

RIAA rozpoczyna edukację najmłodszych

RIAA rozpoczyna edukację najmłodszych
Źródło zdjęć: © RIAA
17.02.2009 22:00, aktualizacja: 18.02.2009 09:17

Organizacja RIAA, zrzeszająca amerykańskich wydawców muzyki, przedstawiła swój nowy program, którego celem jest edukacja w zakresie przestrzegania praw dotyczących własności intelektualnych. Tym razem będzie on skierowany do najmłodszych odbiorców muzyki, czyli do uczniów szkół podstawowych.

Zaproponowany przez RIAA program, "Music rules!", jest skierowany przede wszystkim do najmłodszych użytkowników Internetu, a więc uczniów szkół podstawowych. Główny nacisk został w nim położony na edukację w zakresie przestrzegania praw własności w Internecie. Nielegalne pobieranie muzyki zostało tu przyrównane do kradzieży w sklepie i opisane jako bardzo złe postępowanie.

Oprócz tego program zwraca uwagę dzieci na niebezpieczeństwa czyhające na nich w Internecie. W prostych 1. punktach wyszczególnione są zjawiska spotykane w sieci oraz krótka rada w jaki sposób należy się zachować w takich przypadkach.
Prezentowane materiały są dostępne w formie plików PDF, jednak RIAA zobowiązała się do dostarczenia tradycyjnych kopii każdej amerykańskiej szkole, która wyrazi takie zapotrzebowanie.

Wszystkie materiały dostępne są na stronie programu "Music rules!" - http://www.music-rules.com/index.html (jęz. ang.).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)