Retron 5: 10 starych konsol w jednej!

Retron 5: 10 starych konsol w jednej!

Retron 5: 10 starych konsol w jednej!
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
06.06.2014 16:27, aktualizacja: 09.06.2014 14:49

Do sprzedaży trafił sprzęt, któremu nie oprze się żaden nerd. Jeśli posiadacie jeszcze kartridże do NES-a, Segi Genesis czy Game Boy'a, a stare konsole nie mieszczą się już pod telewizorem Retron 5 będzie idealnym rozwiązaniem.

Hyperkin, amerykański dystrybutor konsol, rozpoczął sprzedaż swojego najnowszego urządzenia. Retron 5 umożliwia uruchomienie gier z oryginalnych nośników. Do pięciu slotów zmieszczą się kartridże z takich konsol jak: Nes, Famicom, SNES, Super Famicom, Sega Master System, Sega Mega Drive, Sega Genesis, Game Boy, Game Boy Color i Game Boy Advance. Urządzenie posiada także wejście na kartę SD, dzięki której zapiszemy stan gry w dowolnym momencie.

Obraz
© (fot. materiały prasowe)

Konsolę podłączymy do telewizora poprzez złącze HDMI, a obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 720p. Twórcy przygotowali specjalne oprogramowanie, które umożliwi zastosowanie różnych filtrów polepszających grafikę starych gier, uruchamianie kodów i pobranie najnowszych aktualizacji (w planach jest np. możliwość włożenia kilku kartridży równocześnie i emulowanie wybranego). Musimy jednak pamiętać, że Retron 5 działa na zasadzie emulacji. Może się zdarzyć, że wystąpią problemy z odpaleniem niektórych tytułów, choć recenzje na zagranicznych portalach wskazują, że jest to zjawisko nader rzadkie.

W zestawie znajdziemy bezprzewodowy kontroler Bluetooth, ale jeśli posiadacie jeszcze stare pady od NES-a, SNES-a czy Mega Drive'a również będziecie mogli je podpiąć. Dodatkowy pad od Hyperkina można w dwóch wariantach kolorystycznych można zamówić na stronie producenta w cenie 40 dol. Retron 5 został zaś wyceniony na 140 dol.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Polacy chcą zrewolucjonizować wymianę dużych plików

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)