Rekordowy smartfon LG Swift 2X

Rekordowy smartfon LG Swift 2X

Rekordowy smartfon LG Swift 2X
Źródło zdjęć: © Producenta
06.06.2011 14:13, aktualizacja: 05.01.2012 09:12

Smartfon LG Optimus 2X występujący w Polsce pod nazwą LG Swift 2X został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako pierwszy na świecie telefon z dwurdzeniowym procesorem.

LG Electronics zostało uhonorowane certyfikatem uznającym, iż model LG Optimus 2. (LG Swift 2X) jest pierwszym na świecie telefonem komórkowym korzystającym z dwurdzeniowego procesora, który pojawił się w sprzedaży. LG wprowadziło swój smartfon na rynek na początku roku - po raz pierwszy w Korei Południowej 25 stycznia 2011 roku.

Obraz
© (fot. guinnessworldrecord.com)

Telefon posiada również wydajny procesor nVIDIA TEGRA 2. umożliwia szybkie i płynne surfowanie w internecie oraz korzystanie z aplikacji. Dzięki zastosowanej w smartfonie technologii sprawdzi się on zarówno w roli mobilnego biura, jak i urządzenia multimedialnego.

Otworzenie kilku storn jednocześnie nie stanowi problemu dla Optimus 2X. Dwurdzeniowy procesor zapewnia płynne działanie gier oraz szybką reakcję na dotyk. Dodatkowo, smartfon pozwala użytkownikom na równoczesną realizację wielu zadań, praktycznie bez żadnych opóźnień w wyświetlaniu obrazu na ekranie.

Obraz
© (fot. Producenta)

Smartfon został wyposażony w układ scalony typu system-on-a-chip opracowany przez firmę Nvidia. Procesor ten jest taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz i charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem na energię oraz wysoką wydajność umożliwiającą odtwarzanie wysokiej jakości plików multimedialnych.

LG Swift 2. pozwala na nagrywanie i odtwarzanie filmów HD 1080p za pomocą funkcji HDMI mirroring, która odpowiada za konwersję treści na zewnętrznych wyświetlaczach, do jakości Full HD. Dzięki takiemu rozwiązaniu wystarczy podłączyć telefon np. do telewizora i oglądać wideo na dużym ekranie.

LG Swift 2. pozwala łączyć się bezprzewodowo ze wszystkimi urządzeniami cyfrowymi (DLNA). Ponadto został wyposażony w dwa aparaty fotograficzne - z przodu (1,3 Mpix) i z tyłu (8 Mpix). Telefon posiada także gniazdo kart microSD, które umożliwia rozbudowę wewnętrznej pamięci.

W Polsce LG Swift 2X dostępny jest w cenie detalicznej 1799 złotych. Więcej informacji dotyczących Księgi Guinnessa na stronie internetowej: http://www.guinnessworldrecord.com/search/Details/First-dual-core-smartphone/75543.htm

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)