Rekordowa popularność Windows Phone w Polsce

Rekordowa popularność Windows Phone w Polsce

Rekordowa popularność Windows Phone w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.03.2013 11:30

Dziś światowe portale technologiczne donoszą, że... na rpkom.pl pojawiła się informacja o wyjątkowo wysokiej popularności systemu Windows Phone w Polsce. Jak dowiadujemy się z opublikowanego artykułu, w naszym kraju tworzy się też wyjątkowo dużo aplikacji dla tego systemu.

Informacje pochodzą prosto od szefa regionalnego działu Windows Phone i wynika z nich, że Windows Phone w naszym kraju ma aż 16,3 proc. udziałów. Tłumaczy on, że tak duża popularność wynika przede wszystkim z przywiązania Polaków do telefonów Nokia, dzięki czemu seria Lumia sprzedaje się bardzo dobrze.

Marc Toumelin dodaje, że największą popularnością cieszył się w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej model Lumia 610. który wyprzedził flagową Lumię 800. Szkoda, bo jest to wyjątkowo mało reprezentatywny model z tym systemem (tylko 256 MB pamięci RAM).

W Polsce powstaje też wyjątkowo dużo aplikacji dla Windows Phone. W sklepie Marketplace jest ich obecnie 13. tys., z czego 10 proc. powstało w Europie Środkowo-Wschodniej. Dowiadujemy się też, że w tej grupie najaktywniejsi są Polacy tworząc miesięcznie aż 250 nowych aplikacji.

W ostatnim kwartale zeszłego roku udział systemu Microsfotu w sprzedaży smartfonów wynosił tylko 3 proc. W Europie Środkowo-Wschodniej wynik był już znacznie lepszy –. aż 7,8 proc., co jest niczym przy naszym rezultacie wynoszącym wspomniane 16,3 proc.

Warto przypomnieć, że Polacy równie szybko przyswoili alternatywną przeglądarkę –. Firefox, która ma u nas 41,2 proc. udziałów, a poza granicami – 19,9 proc. Równie dobrze radzi sobie Opera - niemal niezauważalna na świecie (1,7 proc.), która w naszym kraju ma aktualnie 7,8 proc. użytkowników, a w szczytowym momencie przekroczyła nawet 10,5 proc. To wyjaśnia też, dlaczego telefony z Firefox zadebiutują najpierw właśnie w naszym kraju.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Lumia 920 kontra Galaxy S III"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)