Raspberry Pi: ponad milion sprzedanych sztuk

Raspberry Pi: ponad milion sprzedanych sztuk

Raspberry Pi: ponad milion sprzedanych sztuk
Źródło zdjęć: © Adam Wika
15.01.2013 13:30, aktualizacja: 15.01.2013 13:48

Raspberry Pi to komputer opracowany w Wielkiej Brytanii. Głównym założeniem tego projektu było stworzenie układu, który będzie po prostu tani.

Obecnie dostępne są dwie wersje Raspberry Pi. Model A wyposażony w 25. MB pamięci RAM i bez wbudowanego układu sieciowego. Jego cena to 25 dolarów. Jest też Model B, który ma 512 MB pamięci RAM, moduł sieciowy, oraz jeden dodatkowy port USB. Cena – 35 dolarów. Wspólne cechy obu modeli to układ SoC Broadcom BCM2835 wyposażony w procesor ARM11 700 MHz oraz grafikę Broadcom VideoCore IV. Ponadto Raspberry Pi ma wyjście audio, kompozytowe wideo, HDMI i gniazdo kart SD/MMC/SDIO.

O dużym zainteresowaniu komputerem świadczyły już początki przedsprzedaży pod koniec lutego 2012 r. Pierwsza partia urządzeń rozeszła się w mniej niż 24 godziny. Dopiero w kwietniu, po uporaniu się z problemami produkcyjnymi i dystrybucyjnymi Raspberry Pi trafił na światowy rynek. Choć nie ma jeszcze dokładnych zestawień od wszystkich dystrybutorów, już wiadomo że komputer wielkości karty kredytowej sprzedał się w liczbie co najmniej 1 mln egzemplarzy. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "8 największych wpadek na CES 2013"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)