Raport Uber Eats: Co jedzą warszawiacy?

Raport Uber Eats: Co jedzą warszawiacy?
Źródło zdjęć: © Uber
Bolesław Breczko

20.04.2017 12:23, aktual.: 20.04.2017 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja Uber Eats jest dostępna w ośmiu dzielnicach Warszawy od kilku miesięcy. Mieszkańcy zamawiają jedzenie z ponad 300 restauracji, a dzięki danym z aplikacji można dokładnie zobaczyć, że warszawiakom najbardziej smakuje kuchnia amerykańska oraz włoska.

Co warszawiacy zamawiają w UberEATS najchętniej?

Z analizy zamówień Uber Eats wynika, że w stolicy dominują dwie kuchnie: amerykańska i włoska. Ciężkie i tłuste dania kuchni amerykańskiej wybierają najczęściej mieszkańcy Woli, Żoliborza, Ursynowa, Mokotowa, a także pracownicy Mordoru, czyli warszawskiego zagłębia biurowego. Z kolei kuchnia włoska jest najpopularniejsza wśród mieszkańców Ochoty, Mokotowa, Śródmieścia, Ursynowa oraz Pragi Północ.

Obraz
© Uber

Moda na zdrową kuchnię wegańską i wegetariańską najbardziej widoczna jest wśród miekszańców Bielan. Natomiast Praga Południe rozkoszuje się w potrawach z Dalekiego Wschodu - mieszkańcy tej dzielnicy najchętniej zamawiają dania kuchni japońskiej oraz tajskiej. W Wilanowie szczególną popularnością cieszy się kuchnia bliskowschodnia. Co ciekawe, najwięcej miłośników schabowego i pierogów znajdziemy na Ochocie oraz na Starym Mieście.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)