Rainmeter 1.2 Rev 440 - informacje na pulpicie

Rainmeter 1.2 Rev 440 - informacje na pulpicie

Rainmeter 1.2 Rev 440 - informacje na pulpicie
Źródło zdjęć: © IDG.pl
21.06.2010 16:30, aktualizacja: 21.06.2010 16:50

Pulpit to idealne miejsce na przechowywanie ważnych informacji. Za pomocą Rainmeter wyświetlisz na nim dane o systemie, poczcie Gmail, pogodzie i uzyskasz dostęp do najnowszych informacji ze świata.

Cena: bezpłatny
Informacje: rainmeter.net/RainCMS

Rainmeter to w założeniu autora monitor zasobów systemowych. Jego cechą charakterystyczną jest wyświetlanie informacji na pulpicie oraz elastyczność w konfigurowaniu. W praktyce, jest narzędziem służącym do umieszczania na pulpicie różnych informacji, nie tylko dotyczących systemu. Program wyświetla obciążenie procesora i wykorzystanie RAMu, informuje użytkownika o zajętości dysku i zawartości systemowego kosza. Prezentuje kalendarz, zegary oraz dane o pogodzie, wschodach i zachodach Słońca. Za jego pomocą można poznać informacje o konfiguracji i obciążeniu sieci, umożliwia dostęp do odtwarzacza muzyki, książki adresowej, Gmaila czy kanałów RSS.

Obraz
© Rainmeter 1.2 (fot. IDG.pl)

Plusem aplikacji jest modułowa budowa. Użytkownik sam może zdecydować, jakie elementy zostaną umieszczone na pulpicie. Może je dowolnie przemieszczać pomiędzy bocznymi paskami, dodawać do górnego, definiować skróty klawiaturowe do aplikacji. Zmieniać można także skórki programu a także je edytować. Nie należy to jednak do łatwych zadań. Rainmeter pozwala dokładnie ustawiać pozycję elementów, kolejność ich ułożenia na warstwach i przezroczystość. Konfiguracja programu jest jednak mało intuicyjna.

Rainmeter dystrybuowany jest w 3. i 64 bitowych wersjach. Program nie ma polskiej wersji językowej

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)