Radiohead od dziś tylko w Sieci

Radiohead od dziś tylko w Sieci
Źródło zdjęć: © jupiterimages

17.08.2009 16:30, aktual.: 18.08.2009 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lider Radiohead zadeklarował, że zespół w najbliższym czasie nie będzie wydawał albumów na płytach. Zamiast tego grupa skoncentruje się na produkcji pojedynczych utworów i dystrybuowaniu ich alternatywnymi kanałami w Sieci.

Lider zespołu rockowego Radiohead, Thom Yorke, powiedział w wywiadzie dla magazynu "The Belive", że w najbliższym czasie grupa nie będzie nagrywać żadnych albumów wydawanych na tradycyjnych nośnikach. Zamiast tego Radiohead skoncentruje się na wydawaniu pojedynczych piosenek i maksi-singli publikowanych wyłącznie w Sieci.

Radiohead już wcześniej zasłynęło z ponadprzeciętnego zainteresowania nowoczesnymi metodami dystrybucji. Album "In Rainbows" wyprodukowany w 200. roku został udostępniony w pierwszej kolejności w Sieci. Co więcej, internauci sami decydowali ile chcą zapłacić za muzykę. Nietypowa akcja odniosła sukces - album w wersji cyfrowej pierwszego dnia pobrało ponad milion osób. 40% z nich zapłaciła za niego około 2,26 dolarów. Wyniki te nie wpłynęły również negatywnie na sprzedaż tradycyjnym kanałem dystrybucji - w pierwszym tygodniu sprzedaży "In Rainbows" kupiło ponad 120 tys. osób.
Zespół Radiohead kilka dni temu udostępnił w Sieci singel "Harry Patch (In Memory Of)". Cena utworu wynosi dokładnie jeden funt, z adnotacją, że uzyskana ze sprzedaży kwota zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także