Qualcomm: Nowe procesory Snapdragon S4 Play

Qualcomm: Nowe procesory Snapdragon S4 Play
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

27.09.2012 16:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Qualcomm przedstawił dzisiaj dwa nowe mobilne procesory Snapdragon S4: MSM8225Q i MSM8625Q. Nowe procesory należą do serii Snapdragon S4 Play zoptymalizowanych na potrzeby użytkowników smartfonów, którym zależy na korzystaniu z szybkich aplikacji i na jeszcze lepszych wrażeniach z ich użytkowania urządzeń.

Producenci mogą teraz wybierać spośród dwu- i czterordzeniowych procesorów Snapdragon S4 Play, które sprawdzą się zarówno w smartfonach o podstawowych funkcjach, jak i w bardziej zaawansowanych urządzeniach wykorzystujących większą przepustowość danych, oferujących większą rozdzielczość ekranu, umożliwiających nagrywanie filmów w jakości HD oraz zapewniających lepsze wrażenia z użytkowania.

Oba procesory będą gotowe do testów konsumenckich do końca 2012 roku, a ich oczekiwane dostawy do urządzeń komercyjnych planowane są na pierwszy kwartał 2013 roku.

Nowe układy obsługują dwie karty SIM w tym samym czasie i szybką pamięć LPDDR2, przyspieszającą dekodowanie multimediów HD oraz obsługę ekranów 720p.

Snapdragon S4 Play MSM8625Q ma zintegrowany modem UMTS/CDMA, a MSM8225Q tylko modem UMTS. Oba układy mają też zintegrowane Wi-Fi, Bluetooth 4.0 i radio FM w oparciu o chipy Qualcomm Atheros AR6005 i WCN2243.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)